Президія ЦК КПРФ відкинула офіційну версію розстрілу польських офіцерів у Катині, що стався в 1940 році. Відповідну заяву прийняли на засіданні російські комуністи. Про це в середу, 20 жовтня, повідомили місцеві ЗМІ.
Президія ЦК КПРФ відкинула офіційну версію розстрілу польських офіцерів у Катині, що стався в 1940 році. Відповідну заяву прийняли на засіданні російські комуністи. Про це в середу, 20 жовтня, повідомили місцеві ЗМІ. Підтверджений документально факт розстрілу кількох тисяч польських полонених НКВС навесні 1940 року названо «одним з найбільших політичних міфів ХХ століття». Згідно з версією комуністів, є «незаперечні документально підтверджені факти й свідчення», які вказують, що розстріл поляків було здійснено німецькою окупаційною владою восени 1941 року.
Історичні документи, що підтверджують прийняту на сьогодні версію подій, наприклад, «Записка Берії» Сталіну від березня 1940 року, в якій Берія пропонує розстріляти польських офіцерів, члени КПРФ оголосили фальсифікацією. Ці документи, як стверджується в заяві, «були створені на початку 1990-х років з ініціативи єльцинського оточення» з метою зганьбити радянський період історії.
Останки польських громадян у Катині виявили німці й в 1941 році дали цьому міжнародного розголосу, звинувативши в розстрілі НКВС. Радянське керівництво десятиліттями заперечувало ці звинувачення, перекладаючи вину на гітлерівців. У 1990 році Михайло Горбачов визнав відповідальність радянської влади за масову страту польських військових. У 1992 році були опубліковані документи, що підтверджують факт розстрілу поляків НКВД.
У травні ц.р. Президент Росії Дмитро Медведєв передав Польщі 67 томів «катинської справи» на додаток до раніше вже наданого мільйону архівних сторінок.