Роботу з великими імпортерами Дермитниця сконцентрує в центральному апараті
Державна митна служба України планує побудувати спеціальну програму роботи з великими імпортерами і сконцентрувати в центральному апараті обслуговування всіх підприємців, які працюють у «білому списку» і самі зацікавлені в легалізації свого товару.
Державна митна служба України планує побудувати спеціальну програму роботи з великими імпортерами і сконцентрувати в центральному апараті обслуговування всіх підприємців, які працюють у «білому списку» і самі зацікавлені в легалізації свого товару.Обласним митницям, у свою чергу, доведеться працювати з дрібними платниками податків, а також з підприємцями, у яких з митницею склалися менш довірчі відносини, з дрібними імпортерами.
Таким чином, незабаром практику, коли два-три великі підприємства можуть місяцями виконувати план цілої митниці буде припинено.
Подібне нововведення може стати чинником підвищення реальної ефективності трудозатрат митного апарату.
За інформацією «ДТ», у 2009 році Мінфін на підставі отриманих від митниці цифр провів неофіційне дослідження про економічний ефект від роботи ряду підрозділів. Ефект від роботи департаменту апеляцій ДМСУ, наприклад, за винятком операцій, пов’язаних з роботою з великими безпроблемними імпортерами, становив у перерахунку на кожного співробітника 3 тис. 400 грн. при середній зарплаті близько 4 тис.
Як писало «Дзеркало тижня», за наслідками другого кварталу 2010 року Державна митна служба України під керівництвом Ігоря Калєтніка виконала план на 75%. У абсолютних цифрах, за даними «ДТ», за перше півріччя 2010-го було зібрано 38,5 мільярда гривень — практично та ж сума, що і за перше півріччя 2009-го, коли бюджет отримав 38,2 мільярда. Фахівці Мінфіну повідомили «ДТ», що уряд висуває до митниці ряд претензій.
Детальніше читайте в статті Юрія Бутусова «Реформа митниці в Грузії і в Україні: п’ять розбіжностей» у свіжому номері «ДТ».