РФ відмовилась від ідеї безальтернативної купівлі французького вертольотоносця
Російське міністерство оборони у вересні 2010 року оголосить тендер на закупівлю і будівництво вертольотоносця для ВМФ РФ. Про це 19 серпня пише «Комерсант».
Російське міністерство оборони у вересні 2010 року оголосить тендер на закупівлю і будівництво вертольотоносця для ВМФ РФ. Про це 19 серпня пише «Комерсант».Таким чином, Міноборони РФ відмовилося від ідеї безальтернативної покупки французького корабля «Містраль» (приблизна ціна у Франції - 340-420 млн євро) і готове розглянути пропозиції щодо його аналогів.
Видання повідомляє з покликанням на джерело в Міністерстві оборони, що закупівля вертольотоносця відбуватиметься через тендер. Без нього операція з придбання корабля «буде фактично незаконною», пояснило джерело.
За інформацією газети, вирішальну роль в ухваленні цього рішення зіграв віце-прем'єр Ігор Сечин, який очолює раду директорів ОСК, а нещодавно був призначений головою урядової комісії з військового кораблебудування.
За інформацією «Комерсанта», ОСК була надзвичайно незадоволена такою позицією військового керівництва, яка до того ж почала негативно впливати на ділові проекти корпорації.
«Заяви Міноборони про те, що ОСК не здатна побудувати навіть “Містраль”, який, по суті, є перебудованим пасажирським судном, псували роботу корпорації з іншими експортними замовниками, які починали ставитися до неї з скепсисом», - сказало джерело газети в ОСК.
Нагадаємо, в липні 2010 року президент Франції Ніколя Саркозі висловив упевненість у тому, що Франція побудує кораблі для РФ.
Росія вже більше року проводить переговори з Францією про закупівлю чотирьох десантних вертольотоносців типу «Містраль». До цих пір Москва вела мову про те, щоб 1-2 кораблі були побудовані на французьких верфях, а останні - на російських.
Вартість вертольотоносця типу «Містраль» для ВМФ Росії оцінюється в 400-500 млн євро. За даними російських ЗМІ, вартість будівництва одного корабля на російських верфях може скласти $500-700 млн.
Операція могла б стати для Росії першим придбанням військової техніки у країни-члена НАТО.
За матеріалами: Коммерсант