Рейтинг схвалення діяльності президента Дмитра Медвєдєва майже зрівнявся з рейтингом прем'єр-міністра Володимира Путіна. Про це пишуть у п'ятницю, 29 жовтня, «Ведомости».
Рейтинг схвалення діяльності президента Дмитра Медвєдєва майже зрівнявся з рейтингом прем'єр-міністра Володимира Путіна. Про це пишуть у п'ятницю, 29 жовтня, «Ведомости».Це відбулося вперше з початку спостережень за тандемом. Дослідження провів «Левада-центр» у період із 22 по 26 жовтня; в опитуванні взяли участь 1600 осіб. З'ясувалося, що роботу Медвєдєва схвалюють 76 відсотків, тоді як Путіна - 77 відсотків. Не схвалюють і того й іншого по 22 і 20 відсотків респондентів відповідно. Дослідники відзначають, що різниця між рейтингами - менше статистичної похибки у 3,5 відсотка, таким чином їх можна називати ідентичними.
Глава держави скоротив відставання від голови уряду і в умовних передвиборних рейтингах. 24 відсотки опитаних заявили, що на виборах президента проголосували б за Путіна; умовну кандидатуру Медвєдєва готовий підтримати 21 відсоток. 51 відсоток респондентів вважає, що Росією повинен керувати жорсткий президент з «твердою рукою»; 39 відсотків бажають країні лідера, відкритого для співробітництва з усіма політичними силами.
Як відзначають «Ведомости», досі рейтинги Путіна були значно вищими за рейтинги Медвєдєва. У 2009 році розрив між президентом і прем'єром у рейтингу схвалення роботи становив 5-6 відсотків на користь останнього. Що стосується умовних передвиборчих рейтингів, то тут Путін випереджав Медвєдєва на 9-11 відсотків.
Нагадаємо, до 1 серпня фонд «Громадська думка», «Левада-центр» і ВЦВГД зафіксували рекордне зниження рейтингів довіри до Медвєдєва та Путіна. Тоді було встановлено, що президентові довіряють 52 відсотки респондентів замість колишніх 62 відсотків, а прем'єру - 61 відсоток.
Нинішнє зростання рейтингів Медвєдєва у «Левада-центрі» пояснюють більшою політичною активністю президента. На думку заступника директора центру Олексія Гражданкіна, восени Медвєдєв давав більше інформаційних приводів, в цілому схвалених населенням. Серед них - відставка мера Москви Юрія Лужкова, а також боротьба з корупцією, яку, за словами соціолога, росіяни більше ототожнюють з президентом, аніж із прем'єром.