Увечері в суботу, 10 липня, Верховна Рада України прийняла закон про проведення виборів Верховної Ради АРК, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів за мажоритарно-пропорційною виборчою системою №6601.
Увечері в суботу, 10 липня, Верховна Рада України прийняла закон про проведення виборів Верховної Ради АРК, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів за мажоритарно-пропорційною виборчою системою №6601.Дане рішення підтримали 259 народних депутатів з 285 реєстрованих у залі. Так, за ухвалення законопроекту проголосувало 171 депутат від Партії регіонів, 24 – від БЮТ, 15 – від НУ-НС, 27 – від КПУ, 19 – від Блоку Литвина і троє позафракційних.
Законом встановлено, що вибори депутатів Верховної Ради АРК, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за змішаною системою, відповідно до якої, половина депутатів відповідної ради обирається за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, а друга половина - за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.
Також встановлено, що вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які ділиться територія відповідного села або селища.
Законом встановлено, що вибори сільських, селищних, міських голів проводяться за мажоритарною системою в єдиному одномандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідного села, селища міста.
Згідно з законом, чергові місцеві вибори призначаються не пізніше, ніж за 60 днів до дня виборів, а виборчий процес починається за 50 днів до дня чергових місцевих виборів.
Відповідно до закону, право висування кандидатів у депутати Верховної Ради Криму, обласних, районних, міських, районних в містах рад реалізується виборцями через місцеві організації політичних партій.
Право висувати кандидатів у депутати сільської, селищної ради, а також на посаду сільської, селищної голови, реалізується виборцями через місцеві організації політичних партій, а також шляхом самовисування.
Встановлено також, що право висувати кандидата на посаду міського голови реалізується виборцями через місцеві організації політичних партій.
При цьому закон передбачає, що особа може висуватися кандидатом у депутати, кандидатом на посаду міського голови шляхом висування місцевої організації тільки однієї партії.Суперечлива нормаУ законі також збережено норму, яка припускає право висування кандидатів на місцевих виборах місцевим партійним організаціям за умови, якщо така парторганізація зареєстрована не пізніше, ніж за 365 днів до дня виборів. Дана норма, як раніше повідомляло «ДТ», обмежує доступ до виборів політичних сил нової хвилі, які почали розвиватися за останні рік-півтора.
До того ж з тексту закону було вилучено положення, що пропонують одночасно з місцевими виборами проводити вибори народних депутатів і президента.
Закон зберігає закріплені в чинному законі гарантії діяльності місцевих організацій політичних партій - суб'єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
Зокрема, місцева організація партії, яка висунула список кандидатів у депутати на відповідних місцевих виборах, має представника, уповноважених осіб і офіційних спостерігачів, а кандидат у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільської, селищної міської голови, має довірених осіб і офіційних спостерігачів.
Законом визначено, що витрати на підготовку і проведення чергових позачергових і перших місцевих виборів здійснюються за рахунок державного бюджету.
Законом також встановлено, що 31 жовтня 2010 року проводяться вибори всіх місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, окрім виборів київської міської ради, київського міського голови і тернопільської міської ради.Рада пішла на канікулиПісля ухвалення закону про місцевих виборів голова Верховної Ради України Володимир Литвин закрив шосту сесію парламенту шостого скликання.
Спікер нагадав, що за цей час було проведено 71 пленарне засідання. При цьому він звернув увагу на те, що за цей час було призначено новий склад уряду, прийнято Державний бюджет, нову редакцію Бюджетного кодексу, закон «Про принципи внутрішньої і зовнішньої політики», Закон «Про судовий устрій і статус суддів».
Литвин також повідомив, що відповідно до календарного плану ще тиждень до початку парламентських канікул вони повинні відпрацювати в округах. А 16 липня відбудеться урочисте засідання Верховної Ради, присвячене 20-літтю з дня ухвалення Декларації про незалежність України.
Перше пленарне засідання наступної, 7-ої сесії Верховної Ради України розпочнеться о 10:00 у вівторок, 7 вересня, відповідно до затвердженого календарного плану.
За матеріалами: Інтерфакс-УкраїнаЛігаБізнесІнформ