Фракція БЮТ у Верховній Раді вимагає провести у вівторок спеціальне засідання парламенту на якому розглянути ситуацію, що склалася після скасування Конституційним судом України політреформи 2004 року і набуттям чинності Основного закону 1996 року.Про це заявив перший заступник глави фракції БЮТ Андрій Кожем'якін на засіданні погоджувальної ради у понеділок, 4 жовтня.
«Фракція БЮТ не визнає рішення Конституційного суду від 1 жовтня цього року. Ми вважаємо, що 1 жовтня в Україні відбувся конституційний переворот. Під безпрецедентним тиском однієї політичної сили була змінена Конституція України, за якою обиралася Верховна Рада, президент України, а також уряд. З цього часу, тобто із 1 жовтня, всі гілки влади втратили свою легітимність», - сказав він.
За словами Кожем'якіна, фракція БЮТ і 14 демократичних партій пропонують провести спеціальне засідання, на якому розглянути ситуацію, що склалася після рішення Конституційного суду.
«Не визнаючи рішення Конституційного суду, ми вважаємо, що на сьогоднішній день в Україні діє Конституція в редакції 2004 року», - зазначив заступник лідера фракції БЮТ.
За його словами, на це засідання пропонується запросити президента, прем'єра, голову КСУ і представника Венеціанської комісії. Кожем'якін також зазначив, що відповідний проект постанови буде зареєстрований у Верховній Раді вже у понеділок.
При цьому голова парламенту Володимир Литвин не став заперечувати проти проведення такого засідання.
«Якщо Верховна Рада прийме цю постанову, то проведемо спеціальне засідання», - зазначив він.
Спікер підкреслив, що ситуація неординарна, але, згідно із законодавством України, рішення Конституційного суду ніхто не може заперечувати.
Нагадаємо, що КСУ у п'ятницю, 1 жовтня, визнав таким, що не відповідає Конституції України, закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 N2222-IV у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття. КСУ відновив дію Конституції 1996 року і звернувся до органів державної влади з вимогою невідкладно привести українське законодавство у відповідність з Основним законом.
Ознайомитися з текстом рішення можна тут.За матеріалами: Інтерфакс-Україна, ЛігаБізнесІнформ