В опозиції прогнозують дострокові вибори президента України та Верховної Ради у випадку, якщо Конституційний суд скасує політичну реформу 2004 року. Про це вчора, 19 липня, заявив колишній міністр юстиції, член президії партії "Наша Україна" Микола Оніщук (на фото), пише видання «Коммерсантъ-Украина».У Партії регіонів не згодні з його думкою і розцінюють заяву як спробу тиску на представників коаліції і суддів КС, відзначає видання.
Так, член президії партії "Наша Україна", екс-міністр юстиції у 2007-2010 роках, Микола Оніщук 19 липня заявив, що наслідком скасування політреформи 2004 року, на чому наполягають депутати коаліції, можуть стати дострокові президентські і парламентські вибори.
"У разі прийняття Конституційним судом рішення про неконституційність закону №2222-IV від 8 грудня 2004 року в Україні може настати конституційний колапс, - заявив Оніщук .- З моменту оголошення рішення КС Верховна рада втратить низку передбачених цим законом повноважень. Те ж саме може відбутисяі з чинним президентом - він не зможе набути повноважень, передбачених Конституцією 1996 року".
На думку Оніщука, це може призвести до дострокових парламентських і президентських виборів. Тільки після них президент і парламент повернуть собі повноваження, передбачені Конституцією 1996 року.
Нагадаємо, у середу, 14 липня, депутати від коаліції (загалом 252 народних обранця) зареєстрували у Конституційному суді подання, що містить прохання визнати закон № 2222-IV неконституційним у зв'язку із порушенням процедури його прийняття.
Ще одним наслідком скасування політреформи, на думку Оніщука, стане скорочення терміну повноважень діючого президента. Однак у випадку скасування політерформи перший термін повноважень президента Віктора Януковича буде обнулено, і він знову отримає можливість два рази поспіль балотуватися на посаду голови держави.
У Партії регіонів не згодні з думкою екс-міністра юстиції.
"Не можу погодитися з Миколою Оніщуком. Всі припущення щодо майбутніх рішень судів є втручанням у роботу суддів. Коли буде рішення КС, тоді і будемо аналізувати", - зазначив заступник голови комітету Верховної ради з питань правосуддя Валерій Бондик.
"І президент, і парламент будуть допрацьовувати свій термін із тими повноваженнями, з якими вони були обрані", - сказав перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов. На його думку, мета заяв Миколи Оніщука - змусити депутатів коаліції відмовитися від планів щодо скасування політреформи.
Народний депутат від БЮТ Святослав Олійник вважає, що будь-яка зміна правил формування влади не може відбутися в обхід парламенту. «Важко уявити, щоб парламентські фракції пішли на скорочення терміну своїх повноважень з п'яти до чотирьох років (що передбачено Конституцією 1996 року). Думаю, такого не буде ".
Нагадаємо, раніше спікер Верховної Ради Володимир Литвин підтримав звернення народних депутатів до Конституційного Суду стосовно конституційної реформи 2004 року.
«Відстрочка розгляду закону (проекту закону про всеукраїнський референдум, - ред.) та звернення народних депутатів (до КС, - ред.),очевидно, мають між собою певний зв'язок. І я вважаю, що звернення до суду є правильним, конституційним, правовим шляхом. Я вважаю, що не потрібно перекладати на людей у тому числі ці питання», - сказав голова парламенту.За матеріалами: Коммерсантъ-Украина