За словами американського президента, співробітництво Китаю і США буде сприяти процвітанню і безпеці обох держав.
У свою чергу, голова КНР сказав, що співпраця з США повинна будуватися на взаємній повазі, і що кожній з країн слід поважати обраний шлях розвитку.
Два лідери розпочали переговори, які, як очікується, будуть охоплювати найширше коло тем - від курсів національних валют до оборони і безпеки.
Президент США нагадав про зустріч одного із своїх попередників Джиммі Картера з Ден Сяопіном в 1979 році, після якої відносини між двома країнами, які переживали 30-річний період охолодження, значно потеплішали.
За словами Барака Обами, нинішній візит закладе основу для наступних 30 років тісної співпраці. Проте в своїй промові він також зачепив вельми делікатне питання про права людини.
"Історія показує, що суспільства більш гармонійні, нації більш успішні, а світ більш справедливий, коли надається високе значення прав і відповідальності націй і народів, в тому числі загальним прав кожної людини", - сказав американський лідер.
У відповідь голова КНР зазначив, що взаємодія двох країн у різних областях принесла "плідні результати", а відносини між ними "досягли нових висот".
"Наше партнерське співробітництво має будуватися на взаємній повазі, - сказав він. - Ми живемо у все більш різноманітний і багатобарвний час. Китай і Сполучені Штати повинні поважати корінні інтереси іншої країни і обраний нею шлях розвитку."
"Ми повинні поглиблювати взаєморозуміння і взаємну довіру, розширювати сфери спільних інтересів шляхом діалогу, зв'язків та обмінів на різних рівнях", - закликав Ху Цзіньтао.
Під час церемонії на протилежній стороні від Білого дому проходила демонстрація прихильників незалежності Тибету, який, на їхню думку, Китаю не належить.
Напередодні перед резиденцією американського президента зібралися активні захисники прав людини з плакатами, що вимагали від нього "відчитати Ху" за зловживання в цій сфері.
Китайське телебачення не транслювало ті частини репортажів західних кореспондентів з Вашингтона, де були протестувальники.
За матеріалами: BBC Russian