Невідомий напав на російського міліціонера, який раніше бив опозиціонерів
У Петербурзі невідомий побив прапорщика міліції Вадима Бойка, після розгону мітингу 31 липня отримав прізвисько "перловий прапорщик". При розгоні опозиційного мітингу прапорщик вирізнявся особливою жорстокістю, за що петербурзька прокуратура пред'явила звинувачення Бойку у перевищенні посадових повноважень, яке здійснено із застосуванням насильства.
У Петербурзі невідомий побив прапорщика міліції Вадима Бойка, після розгону мітингу 31 липня отримав прізвисько "перловий прапорщик". При розгоні опозиційного мітингу прапорщик вирізнявся особливою жорстокістю, за що петербурзька прокуратура пред'явила звинувачення Бойку у перевищенні посадових повноважень, яке здійснено із застосуванням насильства.15 вересня зловмисник підійшов до міліціонера на вулиці. Нападник взяв Бойка за плече і зі словами "ось тобі, "перловий прапорщик" ударив його по голові невстановленим предметом. Бойко з черепно-мозковою травмою та струсом головного мозку був госпіталізований.
Сам прапорщик пов'язує цю подію зі своєю участю у припиненні мітингу біля станції метро "Гостинний двір", а також публікацією у ЗМІ його настановчих даних. За словами Бойка, йому неодноразово телефонували невідомі, погрожуючи фізичною розправою.
Раніше управління Слідчого комітету при прокуратурі у Петербурзі пред'явило Бойку обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 286 (перевищення посадових повноважень, вчинене із застосуванням насильства і спеціальних засобів). "Слідством встановлено, що 31 липня 2010 року у вечірній час, перебуваючи біля будинку 35 на Невському проспекті у Санкт-Петербурзі, під час заходів щодо підтримання громадського порядку при проведенні акції на захист статті 31 Конституції РФ, без достатніх до того підстав Бойко гумовою палицею вдарив чоловіка по голові", - йдеться у повідомленні прес-служби відомства. Якщо міліціонер буде визнаний винним, йому загрожуватиме ув'язнення на термін від 3 до 10 років.
При цьому СКП відзначає, що міліціонер, який раніше з'явився з повинною, "провину в інкримінованих йому злочинах не визнав". Незадовго до цього ГУВС Петербургу і Ленінградської області не виявило в діях Бойка порушення закону. Відомство визнало дії Бойка на розгоні мітингу повністю відповідними статуту і посадовим інструкціям.
Заклик встановити особу прапорщика міліції, який особливо жорстоко поводився з мітингувальниками біля Гостинного двору, поширився в блогах відразу після мітингу 31 липня. Як свідчать відеозаписи з мітингу, прапорщик вийшов до учасників акції зі словами: "Тхори, бля, кому ще?" Хлопець, що стояв поруч, запитав: "Ти чого матюкаєшся?" У відповідь співробітник міліції вдарив його палицею по обличчю. Він же побив і за волосся відтягнув до автобусу дівчину, яка знімала мітинг на відео. В автобусі той же прапорщик жорстоко побив ще двох затриманих.
9 серпня четверо петербуржців, постраждалих від дій прапорщика, подали колективну скаргу до міської прокуратури. Потерпілі Дмитро Семенов, Світлана Павлушин, Едуард Балагуров і Олександр Кормушкін просили встановити особу прапорщика і перевірити його на відповідність займаній посаді.
1 вересня прапорщик був упізнаний в прокуратурі центрального району Петербурга. "На упізнанні було три людини, три схожих прапорщика. Під першим номером був він - Бойко Вадим Вадимович. Склали протокол впізнання, його підписали двоє свідків", - розповів Дмитро Семенов. 31 липня міліція у грубій формі затримала біля Гостинного двору близько 60 учасників акції на захист 31-ї статті Конституції.