У NASA 29 липня повідомили про поновлення програми роботи над новим космічним телескопом Nuclear Spectroscopic Telescope Array (NuSTAR). Даний телескоп повинен стати першим сучасним орбітальним апаратом, призначеним для вивчення гамма-випромінювання.
У NASA 29 липня повідомили про поновлення програми роботи над новим космічним телескопом Nuclear Spectroscopic Telescope Array (NuSTAR). Даний телескоп повинен стати першим сучасним орбітальним апаратом, призначеним для вивчення гамма-випромінювання.За словами представників відомства, гамма-дослідження Всесвіту зараз проводяться нечасто, але саме вони здатні пояснити походження і роботу багатьох космічних об'єктів, зокрема чорних дір, квазарів і далеких галактик, розташованих у ранньому Всесвіті.
Запустити на орбіту NuSTAR планується у серпні 2011 року. Наукове керівництво проектом здійснює Каліфорнійський технологічний інститут у Берклі.
У NASA кажуть, що проект NuSTAR був торік заморожений через фінансові проблеми, тепер же телескоп планується запустити до 2011 року, за два роки до того, як на орбіту вийде наступник сучасного телескопа Хаббл - телескоп імені Джеймса Вебба.
З технічної точки зору NuSTAR являє собою масив рентгенівських телескопів, кожен з яких приблизно у 500 разів більш чутливий порівняно із існуючими орбітальними апаратами Чандра або XMM-Newton. Вартість NuSTAR становить 105 мільйонів доларів.