Число зафіксованих із супутників NASA на території Росії «гарячих точок» - помітних в інфрачервоному діапазоні можливих осередків природних пожеж - у понеділок збільшилося майже вдвічі - з 131 до 243.
Найбільше можливих вогнищ зафіксовано у Ростовській області, де супутники зафіксували відразу 41 точку, у той час як напередодні у цьому регіоні було лише дві можливі пожежі.
За допомогою сенсорів MODIS супутникові апарати фіксують «гарячі точки» - області із значним випроміненням в інфрачервоному діапазоні. Як правило, це лісові або степові пожежі, хоча інфрачервоні датчики можуть реагувати і на газові факели чи на металургійні виробництва.
Нагадаємо, 29 серпня глава МНС Росії Сергій Шойгу заявив, що країна одержала перемогу над лісовими пожежами.
Він сказав, що системі попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій вдалося впоратися з лісовими та торф'яними пожежами. «Я не лукавлю. Ми у цій війні перемогли, - зазначив Шойгу. - І ніхто мене не переконає у зворотному».
Окрім того, керівник МНС Росії висловився за якнайшвидше ухвалення закону про пожежників-добровольців. На сьогоднішній день у країні налічується всього 250 тисяч професійних фахівців, і цього явно недостатньо, зауважив міністр.
Нагадаємо, що з моменту появи перших масштабних пожеж, на території Росії було зафіксовано 28 тисяч осередків природних пожеж на площі, що перевищує 857 тисяч га. Загинуло більше 50 людей, знищено більше 2500 будинків і понад 3500 осіб залишилися без даху над головою.
2 серпня була оголошена надзвичайна ситуація в цілій низці регіонів: Володимирській області, Воронезькій області, Республіці Марій Ел, Мордовії, Московській області, Нижегородській області і Рязанській області. Режим НС досі зберігається в Рязанській області.
За матеріалами Росбалта