Мін'юст: У Раді Європи відзначають прогрес України у виконанні своїх зобов'язань
У Раді Європи відзначають швидкий прогрес нової влади України на шляху виконання зобов'язань, взятих країною у рамках членства у цій організації, повідомляє у середу прес-служба Міністерства юстиції України
У Раді Європи відзначають швидкий прогрес нової влади України на шляху виконання зобов'язань, взятих країною у рамках членства у цій організації, повідомляє у середу прес-служба Міністерства юстиції України.Прес-служба підкреслює, що в ході візиту міністра юстиції України Олександра Лавриновича до Страсбурга було проведено низку робочих зустрічей із Генеральним секретарем Ради Європи Торберном Ягландом, головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, головою Європейського суду із прав людини Жан-Полем Костою, а також керівництвом директоратів Ради Європи у сфері прав людини.
"Європейській стороні було надано інформацію щодо реалізації проектів у рамках плану дій Ради Європи для України. При цьому посадові особи Ради Європи відзначили високий темп, який набрала нова влада України для реалізації взятих зобов'язань", - відзначає прес-служба із посиланням на слова голови відомства.
Окрім того, як повідомляє прес-служба Мін'юсту, відбулися дискусії з посадовими особами Ради Європи щодо реформування системи судоустрою України. Зокрема, за словами Міністра юстиції, було уточнено підходи у мотивах і кроках, які здійснюються для реформування судової системи у країні.
"Європейська сторона надала позитивні оцінки щодо загального напрямку реформи судоустрою, ініційованої новою владою", - стверджує прес-служба відомства.
Під час зустрічі з головою Венеціанської комісії Лавринович отримав черговий попередній висновок Комісії стосовно законопроекту "Про судоустрій і статус суддів", який був внесений до Верховної Ради президентом України Віктором Януковичем. У висновку наголошується, що запропонована редакція судової реформи містить суттєві покращення, які відповідають європейським стандартам. Разом з тим, висловлено критичні зауваження щодо ролі Верховної Ради у системі призначення та звільнення суддів. Також у висновку є зауваження щодо запропонованих підходів до реформування Верховного суду України.
Як повідомлялося, візит міністра юстиції до Страсбургу тривав із 5 по 6 липня. Метою візиту було проведення низки робочих зустрічей з високими посадовими особами.
При цьому на думку судді ВСУ Тетяни Гошовської законопроект «Про судоустрій та статус суддів», не відповідає рекомендаціям Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії).
«Незважаючи на постійні запевнення прихильників законопроекту, що у ньому повністю враховано позицію Венеціанської комісії, створення нового Вищого спеціалізованого суду суперечить попередньому висновку Венеціанської комісії», - впевнена суддя.
Раніше доповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи щодо України Ренате Вольвенд і Мейліс репс відзначили існуючий регрес України у дотриманні демократичних свобод. Відповідну інформаційну записку за результатами відвідин України 4-5 червня вони оприлюднили у вівторок, 22 червня на засіданні ПАРЄ.