Міністри ЄС не змогли домовитися про заборону ГМ-прдукції
Міністри з питань сільського господарства та рибальства ЄС на засіданні в Брюсселі, що пройшло в понеділок, 27 вересня, не змогли прийти до спільного знаменника щодо права про заборону вирощувати генетично модифіковані продукти.
Міністри з питань сільського господарства та рибальства ЄС на засіданні в Брюсселі, що пройшло в понеділок, 27 вересня, не змогли прийти до спільного знаменника щодо права про заборону вирощувати генетично модифіковані продукти. Згідно з повідомленнями ЗМІ, через відсутність згоди серед країн-членів щодо надходження на ринки ГМ-продукції, Єврокомісія виступила з пропозицією, яка мала примирити всі сторони. Було запропанвано надати країнам - членам ЄС право самостійно забороняти вирощувати ГМ-рослини на всій їхній території або на її частині, зберігши при цьому загальноєвропейське право на вільне переміщення ГМ-продукції. Така позиція не суперечить вимогам Світової організації торгівлі.
Проти такої ініціативи виступили Італія, Франція, Великобританія та Іспанія.
«Італія не підтримує пропозицію ... Кожен таким чином підірве для себе основи Спільної сільськогосподарської політики ЄС», - заявив з цього приводу міністр сільського господарства Італії Джанкарло Галан.
«Франція хоче спільного рішення», - підтримав його французький колега Брюно Лемер.
На сьогодні вирощування ГМ-рослин в Європі залишається дуже обмеженим. При цьому, в 6 країнах-членах ЄС заборонено вирощувати ГМ-кукурудзу Mon 810 - в Австрії, Франції, Німеччині, Греції, Угорщині та Люксембурзі. У Польщі заборонено вирощувати будь-яку ГМ-продукцію.
У 2009 році у всьому світі ГМ-рослини вирощували на 134 млн га, при цьому в країнах-членах ЄС ГМ- кукурудзу Mon 810 вирощували лише на 95 тис. га, що на 11,2% менше, ніж у 2008 році, коли ГМ-кукурудзу вирощували на площі в 107 тис. га.