"Можу сказати, що ми придумали іншу абревіатуру, у всякому разі, вона вже стала досить популярною. Після приєднання Південної Африки з'явилася російська абревіатура БРЮКИ. Вона виглядає анітрохи не гірше, а розшифровується саме по-нашому: Бразилія, Росія, Південна (Южная) Африка, Китай та Індія ", - аргументував свою пропозицію Д.Медвєдєв, виступаючи в Китаї після саміту країн - учасниць БРІКС.
Акронім BRIC, або БРІК, було винайдено економістом Goldman Sachs Джимом О'Нілом у 2003 році. Бразилію, Росію, Індію і Китай було виділено за поєднанням декількох показників. По-перше, ці країни належали (і належать досі) до країн, що розвиваються. По-друге, вони входять до числа світових лідерів за територією (чверть світової суші), населенням (42 відсотки населення світу), числом великих міст та іншими географічними показниками. Нарешті, вони є найбільшими і найбільш швидко розвиваються серед усіх країн, які досі не входять до числа найбільш розвинених.
У 2009 році відбувся перший в історії саміт БРІК у Єкатеринбурзі.
У нинішньому році до четвірки приєдналася Південноафриканська Республіка. Таким чином, абревіатура збільшилася на одну літеру (S = “Republic of South Africa”). Сама ПАР за обсягом економіки, населенням та територією не порівнянна ні з одним з учасників квартету, проте уряд Джейкоба Зуми претендує на те, щоб представляти «всю мільярдну Африку».
BRIC є співзвучним до англійського слова brick, «цегла» (bricks - «цеглини»)