У російському політичному житті виявляються ознаки застою, і це згубно як для правлячої партії, так і для опозиції. З такою заявою у своєму відеоблозі виступив президент Дмитро Медвєдєв.
У російському політичному житті виявляються ознаки застою, і це згубно як для правлячої партії, так і для опозиції. З такою заявою у своєму відеоблозі виступив президент Дмитро Медвєдєв."З певного періоду в нашому політичному житті стали з'являтися симптоми застою, виникла загроза перетворення стабільності на чинник стагнації. А такий застій однаково згубний і для правлячої партії, і для опозиційних сил. Якщо в опозиції немає ані найменшого шансу виграти у чесній боротьбі - вона деградує і стає маргінальною. Але якщо у правлячої партії немає шансів ніде і ніколи програти, вона просто "бронзовіє" і, зрештою, теж деградує, як будь-який живий організм, який залишається без руху", - сказав Медвєдєв.
"Головне наше завдання, завдання будь-якої демократії, - підвищити якість народного представництва. Зробити так, щоб політична більшість не була просто статичною. А точніше, щоб вона не стала більшістю, яка складається зі статистів і виконавців, - підкреслив глава держави. - Щоб правляча партія мала і права, і обов'язки, а не просто служила додатком до виконавчої влади".
"Політична система має бути влаштована так, щоб були добре чутні і враховувалися думки всіх, в тому числі й малих соціальних груп, - додав Медвєдєв. - А в ідеалі - щоб було чути голос навіть однієї людини".
У той же час президент відзначив, що "політичні реформи не повинні призводити до хаосу і паралічу демократичних інститутів", "повинні бути поступовими, але неухильними". За його словами, країна значно просунулася до цієї мети за минулі два роки.
Медвєдєв нагадав, що Держдума завершила прийняття цілого пакету законопроектів, які він вносив до парламенту в 2009 і 2010 роках. Президент зазначив, що завдяки цьому були мінімізовані ризики маніпуляцій в ході виборів, знижується роль людського чинника при підрахунку голосів.
Окрім того, "партіям гарантований рівний доступ до державних ЗМІ як на федеральному, так і на регіональному рівнях, про що теж мені неодноразово говорили представники наших опозиційних партій". "Партії, які мають більшість у регіональних парламентах, отримали виключне право запропонувати президентові кандидатури на посади губернаторів, тобто керівників областей, країв, республік, - зазначив Медвєдєв. - Таким чином, більшість виборців має можливість участі через підтримувану ним партію у формуванні виконавчої влади свого регіону".
"Для опозиції встановлені гарантії заміщення керівних посад у регіональних парламентах, - сказав президент. - Знижено кількість підписів, які необхідно збирати для участі у виборах".
"Фактично знижений до п'яти відсотків бар'єр для проходження представників партії до парламентів усіх рівнів. Голоси в цілому не повинні зникати: ті, хто набрав більше п'яти, але менше семи відсотків, мають отримати свого представника. Але ми на цьому не обмежимося, ми і далі будемо удосконалювати цей інститут і просувати ці можливості", - сказав Медвєдєв. Він нагадав, що суб'єкти країни впорядковують чисельність представницьких органів влади, змінилися і принципи представництва регіонів у Раді Федерації.
Таким чином, впевнений президент, політична система у Росії "стала більш відкритою і більш гнучкою, у кінцевому рахунку і більш справедливою".