Лідери країн-членів Євразійського економічного співтовариства домовилися про статут суду ЄврАзЕС, повідомив президент Росії Дмитро Медвєдєв у понеділок, 5 липня, у столиці Казахстану Астані на зустрічі голів держав організації."Я задоволений, що ми домовилися про статут суду. Це свідчить про те, що інтеграція вступає у завершальну фазу, тому що суд потрібен тоді, коли є реальні відносини", - сказав Медвєдєв під час брифінгу після закінчення саміту.
За словами президента Росії, "цей статут буде застосовуватися не тільки щодо самих держав, а й стосовно господарюючих суб'єктів, що діють на території ЄврАзЕС".
У свою чергу, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв назвав на брифінгу підписання нової редакції статуту суду ЄврАзЕС важливим кроком. Він повідомив, що даним документом "передбачається розширення компетенції суду в розгляді справ у рамках митного союзу". Новий статут дозволить регулювати процес судочинства у зв'язку зі створенням митного союзу, відзначив Назарбаєв.
Також суд ЄврАзЕС повинен забезпечувати однакове виконання державами-членами, які діють у рамках організації, договорів та прийнятих органами Спільноти рішень. Суд буде регулювати суперечки економічного характеру, що виникають у зв'язку з рішеннями та договорами ЄврАзЕС, надавати роз'яснення та висновки за документами організації.
Повідомляється, що від кожної держави - члена ЄврАзЕС до складу суду увійде не більше двох представників. Судді будуть призначатися Міжпарламентською асамблеєю (орган парламентського співробітництва у рамках ЄврАзЕС) за поданням Міждержавної ради строком на шість років.
Тимчасово, до формування суду ЄврАзЕС, його функції виконує Економічний суд СНД у Мінську.
Також на саміті було підписано заяву про набуття чинності Митного кодексу Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану. У стосунках між трьома країнами він вступає у дію із 6 липня поточного року, у відносинах між Російською Федерацією і Казахстаном - із 1 липня 2010 року.
Нагадаємо, ЄврАзЕС - міжнародна економічна організація, яка володіє функціями, пов'язаними із визначенням загальних зовнішніх митних кордонів держав, які входять до її складу (Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія, Таджикистан і Узбекистан), формуванням єдиної зовнішньоекономічної політики, тарифів, цін та інших складових функціонування спільного ринку. Організацію було створено у 2000 році. У 20002 році Україна і Молдова стали спостерігачами при організації.За матеріалами: Інтерфакс-Україна, evrazes.com