Літак Solar Impulse, двигуни якого працюють виключно на сонячній енергії, у середу вранці розпочав перший цілодобовий політ. Унікальний апарат, яким керує один з його конструкторів, Андре Боршберг, злетів із військового аеродрому в районі міста Пайерн у швейцарському кантоні Во о 07.51 за київським часом.
Після 13 годин польоту командно-диспетчерському пункту належить вирішити, чи зможе Solar Impulse виконати нічну частину запланованої програми. Як пояснив відповідальний за контроль польоту, колишній астронавт Клод Ніколь, це рішення буде залежати від того, скільки сонячної енергії встигнуть у денний час зібрати батареї, а також від погодних умов. Про маршрут літака не повідомляється.
Попередня спроба здійснити 25-годинний політ на Solar Impulse була скасована тиждень тому через неполадки телеметричної системи. Перший тривалий політ апарату на сонячній енергії відбувся 7 квітня. Тоді Solar Impulse вдалося провести у повітрі приблизно 75 хвилин. Розмах крила Solar Impulse становить 63,4 метра, вага - усього 1,6 тонни. На його крилах перебувають близько 12 тисяч фотогальванічних елементів, які забезпечують сонячною енергією чотири електромотора потужністю 10 кінських сил. Літак був вперше представлений публіці у кінці червня 2009 року.
У 2011 році на Solar Impulse планується здійснити переліт через Атлантичний океан і безпосадкові перельоти через континенти.
Конструктори сподіваються, що поступове зниження ваги сонячних батарей дозволить брати на борт апарата двох пілотів, які, таким чином, зможуть здійснити безпосадкову подорож навколо світу.
За матеріалами CyberSecurity.ru, RenewablePowerNews