Колишні держсекретарі США закликають підтримати договір про СНО
Колишні держсекретарі США, серед яких Генрі Кіссінджер і Колін Пауелл, звернулися до республіканців у Сенаті із закликом підтримати новий російсько-американський договір про скорочення наступальних озброєнь (СНО).
Колишні держсекретарі США, серед яких Генрі Кіссінджер і Колін Пауелл, звернулися до республіканців у Сенаті із закликом підтримати новий російсько-американський договір про скорочення наступальних озброєнь (СНО).П'ять колишніх держсекретарів, що працювали за президентів-республіканців, поставили свої підписи під статтею в газеті Washington Post.
Барак Обама і російський президент Дмитро Медвєдєв підписали договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь на квітневому саміті в Празі.
Колишні потенційні супротивники погодилися скоротити кількість розгорнутих стратегічних боєголовок до 1550, на 30% знизивши їх попереднє максимальне число.
Число стратегічних носіїв не має перевищувати 800. Кількість розгорнутих міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), розгорнутих балістичних ракет підводних човнів (БРПЧ) і розгорнутих важких бомбардувальників не повинна перевищувати 700.
Для набуття чинності договір повинен бути ратифікований парламентами Росії і США.
Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що Росія буде змушена нарощувати ядерний потенціал, якщо США не ратифікують договір про стратегічні наступальні озброєння, підписаний главами двох держав у квітні 2010 року.