Територія Грузії окупована Росією і США ніколи із цим не погодяться. Як повідомляє "Грузія Online", про це заявила держсекретар США Гілларі Клінтон під час зустрічі з лідерами жіночих організацій у національній бібліотеці Грузії."Ми не змиримося із таким станом справ і будемо домагатися деокупації Грузії, і народ Грузії повинен послідовно добиватися своєї територіальної цілісності і свободи", - сказала Клінтон.
"Грузія продовжує залишатися маяком демократії і сьогодні у країни є шанс повторити "золоту епоху" розвитку Грузії за цариці Тамари. Для цього необхідне безумовне продовження реформ", - зазначила держсекретар.
Клінтон буде у Тбілісі всього декілька годин, але має намір зустрітися із офіційними особами, опозицією, а також представниками громадських організацій. За словами експертів, держсекретар США зробить особливий наголос на тому, що перезавантаження стосунків між Росією та США жодним чином не позначиться на подальшому партнерстві Вашингтона і Тбілісі.
Президент Росії підписав укази про визнання незалежності Південної Осетії і Абхазії у кінці серпня 2008 року, незабаром після закінчення військових дій. Незалежний статус двох республік із того часу, окрім Росії, визнали тільки Нікарагуа, Венесуела і республіка Науру, карликова держава у Мікронезії. Як повідомляли ЗМІ, з усіма цими країнами Росія одночасно підписала угоди про надання великих кредитів. Усі інші держави світу, а також офіційний Тбілісі як і раніше вважають Південну Осетію і Абхазію частиною Грузії, окупованою російськими військами.
За останній тиждень Гілларі Клінтон відвідала Україну, Азербайджан і Вірменію.
Напередодні, під час візиту до Кракова, держсекретар США заявила, що влада Росії затискає у "сталеві лещата" громадських активістів, які прагнуть розвитку демократії. "У Росії, хоча ми й схвалюємо заяву президента Медведєва про верховенство закону, правозахисників і журналістів вбивають та фактично жодне із цих вбивств не розкрито", - заявила Клінтон.
Під час візиту до Києва Клінтон висловила заклопотаність станом свободи слова в Україні. «США і далі будуть обговорювати із лідерами України ті питання, які нас турбують. Серед них - свобода слова і свобода зборів», - сказала вона.За матеріалами Грузия Online