Китай провів випробування свого першого літака-невидимки
Китай провів перші випробування літака винищувача-невидимки власного виробництва. Про це повідомив китайський лідер Ху Цзіньтао міністру оборони США Роберту Гейтсу.
Китай провів перші випробування літака винищувача-невидимки власного виробництва. Про це повідомив китайський лідер Ху Цзіньтао міністру оборони США Роберту Гейтсу. Офіційне підтвердження даних про випробування з'явилося незабаром після того, як кілька китайських інтернет-сайтів опублікували 15-хвилинний відеозапис, на якому зображений політ нового винищувача під назвою J-20, який у Китаї іменують Цзянь-20.
Китай сподівається, що новий літак надійде на озброєння між 2017 і 2019 роками.
Як зазначив Гейтс, який перебуває з візитом у Китаї, китайський лідер запевнив, що випробування не були приурочені до його приїзду.
"Я прямо запитав про це китайського лідера Ху Цзіньтао, і він відповів, що випробування зовсім не пов'язані з моїм візитом і були заплановані заздалегідь. На цьому ми цю тему закрили", - передає слова міністра оборони США агентство Рейтер.
Перші знімки літака, який, як заявлялося, невидимий для радарів, з'явилися в перших числах січня. Тоді американські військові висловили сумніви в здатності Китаю незабаром поставити на бойове чергування настільки сучасний літак.
"Розробка прототипу літака-невидимки і його введення в дію займе певний час", - заявив глава військово-морської розвідки віце-адмірал Девід Дорсетт.
До теперішнього часу єдиною країною, що володіла технологіями для виробництва винищувачів-невидимок, залишаються Сполучені Штати.
Проте Китай, а також Росія, продовжують працювати над створенням військового літака, який не помітний для радарів.
Візит Гейтса до Китаю проходить на тлі стурбованості США в зв'язку з активною модернізацією китайської армії. У 1999-2009 роки, що характеризувалися зростанням економіки Китаю, військовий бюджет країни збільшився у чотири рази. У 2010 році він склав 78 мільярдів доларів.
На даний час американський військовий бюджет залишається найбільшим у світі і становить близько 700 мільярдів доларів, Китай же є другою державою за розміром асигнувань на оборону, і в 2011 році він може збільшити темпи їх приросту.
Раніше міністр оборони США визнав, що американська розвідка недооцінила швидкість і ступінь розвитку китайських озброєнь.
За матеріалами:BBC Russian