Підвищення рівня захисту прав кредиторів має супроводжуватися адекватним захистом прав споживачів фінансових послуг. Таку думку висловили фінансисти під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня» та Проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP).
Керівник групи радників віце-прем’єр-міністра з питань економіки Теймур Багіров зазначив, що стосовно захисту прав кредиторів наразі вже розробляється відповідний закон і його головним розробником є Асоціація українських банків та НБУ.
«У Кабінеті міністрів під головуванням пана Тігіпка по цьому закону вже проводилося кілька нарад, де якраз було привернуто увагу на необхідність захисту прав кредиторів з метою відновлення кредитування реального сектору економіки, без якого економічне зростання не є можливим. Але такий захист планується збалансувати і з захистом прав споживачів банківських послуг, якщо вони чесно поводяться і бажають виконувати свої зобов’язання по відношенню до кредиторів, але мають тимчасові, об’єктивні фінансові труднощі», - зазначив Багіров.
Ідею захисту прав не тільки кредиторів, але й позичальників, підтримав також народний депутат України, член комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності Юрій Полунєєв. Водночас він додав, що «якщо сьогодні проаналізувати проблему в контексті, наскільки захищена не тільки фінансова установа, але й окремий громадянин, то в Україні це питання стоїть не менш гостро».
За словами голови правління банку «Фінанси та кредит» Володимира Хливнюка захист прав кредиторів є ключовим заходом в рамках посилення банківського сектору.
«Проблема токсичних активів, питання проблемних банків, спроби одержавлення фінансової системи – все це, напевно, правильно. Але ці заходи не принесуть успіху, на жаль, тому що ті чудеса, які творяться в судових органах, та практика, яку явно чи не явно підтримує влада нинішня, як і попередня, не дозволяють вивести банківську систему з того стану, в якому вона сьогодні знаходиться», - наголосив банкір.
Детальний звіт про засідання Фінансового прес-клубу читайте у спецпроекті «Банківський ККД»