Експерт: Не всі збитки від стихійних лих треба компенсувати з держбюджету
Збитки від стихійних лих, які стали результатами відверто нерозважливої поведінки громадян, не варто компенсувати із держбюджету, заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» голова Державної гідрометеорологічної служби МНС і постійний представник України у Всесвітній метеорологічній організації В’ячеслав Ліпінський.
Збитки від стихійних лих, які стали результатами відверто нерозважливої поведінки громадян, не варто компенсувати із держбюджету, заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» голова Державної гідрометеорологічної служби МНС і постійний представник України у Всесвітній метеорологічній організації В’ячеслав Ліпінський.«Може, це звучить незвично, але я вважаю, що не все треба компенсувати з державного бюджету. Якщо ти, наприклад, побудувався на території, яку щороку затоплює, і ти про це знав, то чому держава має компенсувати збитки?», - зазначив експерт.
При тому Ліпінський зазначив, що дуже часто громадяни байдуже ставляться до попереджень синоптиків, в результаті чого державні структури вимушені витрачати ресурси на рятувальні роботи.
«Треба серйозно ставитися до попереджень, які передаються. А в нас нерідко трапляється, що дається штормове попередження, а люди виходять на примітивних плавзасобах у море, і МНС їх потім шукає», - констатував Ліпінський.
Експерт закликав українців уважніше спостерігати за погодою, що допоможе мінімізувати вплив небезпечних погодних явищ.
«Деякі явища, такі як смерчі, практично неможливо спрогнозувати. Ми можемо прогнозувати лише умови, за яких вони можуть виникнути. Однак люди мають бути спостережливі. Якщо надворі +30 С, а суне чорна хмара, не варто лізти ремонтувати дах, слід забрати дітей з вулиці», - зазначив Ліпінський.
Детальніше читайте в інтерв’ю Аліни Бажал та Лідії Суржик з В’ячеславом Ліпінським у свіжому номері «Дзеркала тижня».