Експерт: Київ не демонструє поглибленого інтересу до співпраці з Варшавою
Розвиток стратегічного українсько-польського діалогу зараз більшою мірою залежить від Києва, який не демонструє поглибленого інтересу до подібної співпраці, заявила у статті для «Дзеркала тижня» директор Інституту світової політики Альоша Гетьманчук.
Розвиток стратегічного українсько-польського діалогу зараз більшою мірою залежить від Києва, який не демонструє поглибленого інтересу до подібної співпраці, заявила у статті для «Дзеркала тижня» директор Інституту світової політики Альоша Гетьманчук.«Як розвиватимуться двосторонні відносини, залежить більше від України, ніж від Польщі. Поки що з боку нового українського керівництва не надійшло реальних сигналів про аж надто великий інтерес до поглиблення стратегічного діалогу з Варшавою.
Можливо, українське керівництво і тут намагається брати приклад із Росії, яка у своїй новій зовнішньополітичній стратегії серед країн Євросоюзу робить ставку передусім на розвиток відносин із важковаговиками Старої Європи», - зазначила Гетьманчук.
Однією з можливих причин подібного стану справ вона вважає демонстрацію польськими політиками своїх вподобань під час минулих виборів президента України.
«Можливо, байдужість Януковича до Польщі пов’язана з тим, що під час президентської кампанії в Україні представники правлячої нині «Громадянської платформи» особливо не приховували, кого б вони хотіли бачити президентом в Україні. Як не важко здогадатися, йшлося зовсім не про Віктора Федоровича, а про його головну конкурентку», - зазначила Гетьманчук.
При тому вона вважає, що результати виборів у Польщі насправді мало вплинуть на двосторонні стосунки між державами.
«Незалежно від того, хто переміг би на польських виборах, довірливого діалогу між Польщею та Україною навряд чи вдалось би досягти саме з тієї причини, що новому польському президентові довелося б взаємодіяти в Києві вже не з Ющенком і навіть не Кучмою, а з Віктором Януковичем», - заявила Гетьманчук.
Нагадаємо, що в четвер, 8 липня, Гжегож Схетина на посту голови нижньої палати парламенту країни змінив Броніслава Коморовського.Останній склав з себе повноваження спікера, щоб зайняти президентське крісло. За підсумками другого туру позачергових виборів глави республіки, що відбувся в неділю, Коморовський з невеликим відривом переміг кандидата від «Права і справедливості» Ярослава Качиньського.
Детальніше про перспективи українсько-польських стосунків ви зможете прочитати у свіжому номері «Дзеркала тижня».