Вранці у четвер, 8 липня, фракція БЮТ до початку засідання Верховної Ради України заблокувала трибуну парламенту. Тим не менше, спікер Володимир Литвин все ж таки відкрив ранкове засідання.
Опозиційні депутати також розвісили у сесійній залі плакати із вимогою звільнити екс-голову Державної митної служби Анатолія Макаренка і з обвинуваченнями на адресу СБУ і президента: «Свободу патріоту Макаренку», «СБУ працює на газову банду», «Янукович + Фірташ = газова мафія» , «Бандитам - гроші і влада, патріотам - тюрми. В. Янукович».
За словами першого заступника лідера фракції БЮТ Андрія Кожем'якіна, депутати заблокували трибуну парламенту з вимогою розглянути законопроект про енергетичну безпеку України і проект постанови щодо рішення Стокгольмського арбітражного суду, які не внесені до сьогоднішнього порядку денного.
«Сьогодні вранці фракція БЮТ на своєму засіданні прийняла рішення блокувати початок засідання Верховної Ради у зв'язку з тим, що вчора на погоджувальній раді у кабінеті голови Верховної Ради було прийнято рішення про те, що законопроект про забезпечення та енергетичної безпеки і проект постанови щодо Стокгольмського арбітражного суду будуть розглянуті у середу на комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу. Але цей комітет не відбувся, тому що представники коаліції його заблокували, і тому сьогодні на порядку денному ми не бачимо цих двох законопроектів», - розповів він.
Незважаючи на дії опозиційних депутатів спікер Ради Володимир Литвин відкрив ранкове засідання, проте із затримкою у 30 хвилин.
Нагадаємо, що Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня виніс рішення, якими зобов'язав «Нафтогаз» повернути компанії «РосУкрЕнерго» 11 млрд кубометрів газу, а також передати їй 1,1 млрд кубометрів газу в якості компенсації. Окрім того, суд зобов'язав «Нафтогаз» виплатити «РосУкрЕнерго» 197 млн дол за порушення контракту.
Того ж дня, 8 червня, СБУ порушила кримінальну справу за фактом нанесення збитків державі Україна у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу.
Стосовно колишнього голови Державної митної служби Анатолія Макаренка було порушено кримінальну справу за статтею «службова недбалість». Печерський районний суд Києва 24 червня ухвалив рішення про його арешт на два місяці.
Верховна Рада 1 липня створила тимчасову слідчу комісію щодо рішення Стокгольмського арбітражу від 8 червня, розслідування фактів корупційної діяльності «РосУкрЕнерго» і причетності до цього посадових осіб органів державної влади, а також арешту екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка. На створенні цієї комісії наполягла опозиція.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна, ЛІГАБізнесІнформ