Блок Юлії Тимошенко пропонує скликати позачергову сесію Верховної Ради або розпочати роботу 7 вересня, відразу після відкриття сьомої сесії, щоб вже до 11 вересня внести зміни до закону про місцеві вибори, який днями був підписаний президентом Віктором Януковичем. Про це у середу, 28 липня, на прес-конференції повідомив віце-спікер парламенту Микола Томенко.
За його словами, до підписаного президентом закону про місцеві вибори на даний момент є три групи зауважень. Перша - політична, яка стосується змішаної системи виборів. Друга - правова, що відноситься до заборони самовисування на посаду мерів, а також до обов'язкової вимоги про реєстрацію місцевих відділень партій за 365 днів до виборів. Третя група зауважень техніко-нормативна - маються на увазі неузгодженості у тексті документа, зазначив Микола Томенко.
Він також підкреслив, що якщо до 11 вересня до закону не будуть внесені зміни, це створить колапс виборчого процесу. У зв'язку з цим він хоче зібрати позачергову сесію Верховної Ради, - але ця пропозиція має сенс тільки за умови згоди представників коаліції, оскільки рішення щодо документу потрібно буде прийняти більшістю голосів.
«Я виступаю з такою ініціативою, щоб ми на політичному рівні провели консультації з усіма фракціями, які представляють сьогоднішній парламент і, можливо, в кінці серпня провели б таку позачергову сесію. Якщо ми не зможемо вчинити правильно, будемо робити як завжди», - сказав віце-спікер.
В якості ще одного варіанту вирішення проблеми Микола Томенко пропонує розпочати роботу у пленарному режимі 7 вересня, відразу після урочистого відкриття сьомої сесії Верховної Ради. «Такий шлях можливий, якщо до 7 числа у нас буде на політичному, правовому і експертному рівнях узгодження всіх змін. Тоді не буде конфлікту у сесійній залі. Ми відразу внесемо зміни, проголосуємо у першому і в другому читанні, експерти доопрацюють, ми віддаємо Президенту, Президент повинен підписати не пізніше 9 числа, а 10-го це має бути оприлюднено в "Голосі України". Тоді 11 вересня ми розпочинаємо нормальну підготовку до виборів», - сказав віце-спікер.
За його словами, якщо цього не відбудеться, то виникне патова ситуація, коли зі стартом виборчої кампанії 11 вересня ЦВК і виборчі комісії не знають, що їм робити.
«Не тому, що вони погані, а тому що закон такий», - сказав віце-спікер.
За його словами, у будь-якому випадку переговори на експертному рівні щодо внесення змін до закону про місцеві вибори потрібно розпочинати вже зараз. Микола Томенко закликав усі політичні сили делегувати своїх представників до такої робочої групи.Спірний законНагадаємо, президент Віктор Янукович підписав закон про місцеві вибори у середу, 27 липня.
Найбільшу кількість нарікань серед українських політиків викликала норма документа, що передбачає право висування кандидатів на місцевих виборах місцевим партійним організаціям за умови, якщо така парторганізація зареєстрована не пізніше, ніж за 365 днів до дня виборів. Дана норма, як раніше писало «ДТ», обмежує доступ до виборів політичних сил нової хвилі, які стали розвиватися в останні рік-півтора.
Так, лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк 27 липня заявив, що президент Віктор Янукович порушив Конституцію, підписавши новий закон про місцеві вибори.
«Цей закон позбавляє мільйони людей права обирати і бути обраними, зупиняє демократичні процеси в Україні», - заявив він. Політик при цьому повідомив, що у нього готове подання до Конституційного суду про визнання нового закону про місцеві вибори неконституційним.
«Я закликаю всі демократичні сили приєднатися до цього поданням і якомога швидше спільно направити його до Конституційного суду», - заявив лідер «Фронту змін».
При цьому раніше заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що новий закон про місцеві вибори відрізняється вкрай низькою якістю. «Настільки низькоякісного Закону про вибори я давно не пам'ятаю. Як тільки почнеться виборчий процес, всі зможуть переконатися», - зазначив Магера.За матеріалами ЛігаБізнесІнформ