"І.Гаркавенко, який приходив на Майдан у листопаді 2010 року в якості журналіста з метою написання репортажу, близько двох місяців перебував під вартою за звинуваченням у безглуздому нібито пошкодженні гранітної плитки, хоча під час встановлення наметів його в містечку не було взагалі" -відзначили у прес-службі ВГО "Коаліція учасників помаранчевої революції".
Районний суд продовжив йому термін утримання під вартою ще на 2 місяці.
3 березня Апеляційний суд Києва своїм рішенням скасував ухвалу райсуду і звільнив з-під варти Ігоря Гаркавенка під підписку про невиїзд.
Нагадаємо, Ігоря Гаркавенка, як і інших затриманих протестуючих «Майдану-2», звинуватили у пошкодженні гранітної плитки на центральній площі Києва і в завданні збитків на сотні тисяч гривень.
На засіданні суд розглянув скаргу захисту Гаркавенка на продовження утримання під вартою до чотирьох місяців.
1 березня адвокат Ігоря Гаркавенка, заявив про те, що слідство ігнорує аргументи захисту. За його словами, суди продовжують термін арешту Гаркавенку «всупереч фактам, закону і здоровому глузду».
На рішення суду вплинуло те, що у день затримання Ігор Гаркавенко вийшов перший день на роботу і те, що він має власне житло і роботу в Києві.
За три дні до суду Ігор Гаркавенко оголосив голодування, мотивуючи це тим, що втратив будь-яку надію на справедливий суд.
Справа Гаркавенка перебувала під особистим контролем омбудсмена Ніни Карпачової, її представники відвідують всі судові засідання.
Масові протести підприємців проти Податкового кодексу почалися в Україні у кінці листопада. Тоді учасники акції вимагали від президента Віктора Януковича накласти вето на прийнятий парламентом Податковий кодекс.