ОЛЕКСАНДР ГЕРЧИК:
«Гроші – еквівалент свободи»

Герчик — один із нечисленних російськомовних трейдерів, який домігся успіху в США. Справжня «американська мрія». Випускник Одеського харчового технікуму, він починав у Штатах як таксист, що іноді возив на Волл-Стріт трейдерів, а вже через три роки міг за день заробити 100 тисяч доларів. Про основні міфи трейдингу і його перспективи Олександр Герчик розповів ZN.UA.

Так зазвичай кажуть люди, далекі від цього виду діяльності. Ну й ті, хто почав і в якийсь момент вирішив не продовжувати. Кожному, звичайно, своє, але трейдинг можна порівняти з будь-яким іншим бізнесом.
А за статистикою, в бізнесі досягають успіху близько 10% від загальної кількості тих, хто починає.

Міф перший.
На трейдингу складно заробити.

Для успіху потрібні: знання про сам трейдинг і ринки, уміння аналізувати ситуацію та планувати, стресостійкість, дисципліна, самоконтроль, знання в галузі психології мас і, безумовно, досвід. А для досвіду потрібен час. Можна отримати й швидкий результат, але щоб гарний результат був стабільним, а не разовим, знадобиться час.

І навчитися трейдингу можна. Понад те, навчатися потрібно постійно. Знову ж таки, як і в будь-якій справі, потрібно постійно зростати, інакше тебе обженуть конкуренти.

Згодом трейдер вибирає свою стратегію. Для когось комфортно заробляти на мінімальних рухах ціни й відкривати багато угод постійно. Хтось вважає за краще працювати в середньостроковій перспективі. Але хоч би що вибрав трейдер, він має розбиратися в будь-якій стратегії.


Трейдинг може стати постійним і основним джерелом доходу. А для цього необхідні стратегія, тактика та постійне навчання — так би мовити, завжди тримати руку на пульсі.

Це неправда. Так, на трейдингу заробляють близько 10%, але не завдяки везінню. Везіння не буває постійним. Як правило, трейдер відкриває не одну угоду, а на всіх угодах не буде везіння. А ті, хто вірить у везіння, вірять ще, на жаль, і в смугу невдач.
Узагалі трейдинг це не спринт, це марафон. Пощастити може на 1–2 угодах. А якщо везіння «відвернеться», то що потім робити? При цьому дехто відкриває по 300 угод на день, а хтось і тисячу.
Міф другий.
Успіх у трейдингу - це везіння.

Везіння допомагає вирішити складне завдання або написати статтю в журнал? Ні. Якщо у вас є два коментатори для статті, то стаття у вас буде. Так і в трейдингу. Потрібні знання, досвід, аналіз і те, що вже перелічувалося.

Трейдинг — це набір навичок і знань, як ці навички застосовувати. Щоб напрацювати ці навички, необхідно знайти наставника. І багато хто не знає, з чого розпочати. Як правильно розібратися та створити повноцінну базу для роботи в трейдингу. Для цього я зібрав свій 22-річний досвід і знання в одному місці, де можна розібратися в трейдингу з нуля.
Олександр Герчик
Міф третій.
На трейдингу можуть
заробляти тільки багаті.
Неправда. Будь-який рух на ринку — це збір ліквідності (грошової маси). Ті, у кого є вплив на ринок, можуть укладати домовленості та, маючи 20% капіталу, за 20 хвилин обвалити ринок. Але тоді з ринку піде величезний обсяг і грошей, і гравців.
До того ж, аби гроші на ринку з'явилися, — спочатку їх потрібно там «зібрати». Тобто створити попит і, відповідно, залучити гроші. А це досить тривалий процес — кілька місяців, а не 20 хвилин.
Чому сьогодні фокус на криптовалюті? Тому що за місяці можна створити попит, ліквідність, залучити гроші. З акціями компаній не так. Не можна підняти ціни на акції спекулятивними методами.

І ось ті, хто має вплив на ринок, кілька місяців самі створюють попит, у тому числі з інформприводами, самі «штовхають» ринок у потрібному напрямі. Без їхнього впливу ринок обвалиться й не зростатиме.

Причому «люди з грошима» не мають наміру «убивати» ринок, для них це «дійна корова». Просто ринок зростатиме стільки, скільки їм потрібно, а потім вони заберуть гроші, але це відбудеться не за 20 хвилин. А після всього знову настане час збору ліквідності.


І всі ці ринкові рухи аналізуються й цілком передбачувані. Заробляють і «люди з грошима», і ті, у кого їх не так багато. Крім того, професійний трейдер знає, як себе убезпечити.

Це неможливо. Думаю, у принципі немає такого бізнесу, для істотного результату в якому достатньо займатися ним 20 хвилин на день. За такий короткий час складно проаналізувати ринок плюс відкрити кілька угод. Якщо трейдер вважає, що він за цей час усе проаналізував і може контролювати ринок, відкрию секрет — він, м'яко кажучи, нічого не контролює, й ризики дуже великі.
Міф четвертий.
Можна заробляти "граючи" -
20 хвилин на день достатньо.

По-перше, грають у казино, а на ринку заробляють, відкривають позицію, але точно не грають.
По-друге, можеш зайти на ринок і з 50 доларами, але тут питання, який результат потрібен.
За грамотного підходу й на 50 доларах можна заробляти, але є велика ймовірність, що не відстежиш, і ринок швидко «з'їсть» ці гроші.
Однак питання не в сумі, а в знаннях, внутрішніх якостях трейдера і його навичках. При цьому трейдер не просто рветься торгувати на трендах, а добре розуміє, що він робить і навіщо сюди прийшов.
Міф п'ятий.
Грати потрібно з великими сумами.
Можна додати, що трейдинг розвивається, й у нього є майбутнє. Дехто вважає, що з появою криптовалют ринок біржової торгівлі став демократичнішим. Оскільки поріг входу в ринок знизився. Крім того, ринок із кожним роком зростає в грошах, і гроші можна в десять і більше разів примножити. Отже, є попит, і він зростає.
© 2021 ZN.UA
Дзеркало тижня. Україна
Made on
Tilda