ГПУ повідомила про підозру чотирьом "беркутівцям", які успішно пройшли атестацію

Фото
Поділитися
Бійців спецпідрозділу підозрюють у побиття учасників "Автомайдану".

Головне слідче управління Генеральної прокуратури України повідомило про підозру чотирьом колишнім співробітникам київського "Беркута", які, на думку слідства, здійснювали неправомірні дії по відношенню до учасників Революції Гідності, повідомила прес-служба НПУ у вівторок, 12 січня.

Працівники, яким оголошено підозру, успішно пройшли атестацію, а двоє з них навіть отримали підвищення, ставши командирами підрозділів київського полку поліції спеціального призначення.

Слідчі прокуратури зібрали докази, згідно з якими, колишні "беркутівці" безпосередньо брали участь у нападі на учасників "Автомайдану" на вулицях Щорса та Грушевського в ніч з 22 на 23 січня 2014 року. Співробітники міліції побили активістів, потрощили їхні автомобілі, підробили рапорти й дали неправдиві свідчення у суді. У результаті активісти були притягнуті до кримінальної відповідальності за хуліганські дії та заарештовані.

Проти співробітників МВС відкрито кримінальні провадження за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 384 (вчинення злочину групою осіб, перевищення влади або службових повноважень, службове підроблення, дача завідомо неправдивих показань ). До суду направлено ходатайсво про обрання їм запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Слідство збирає докази для притягнення до відповідальності інших учасників злочину.

24 грудня член атестаційної комісії Олександр Кравцов повідомив, що кілька колишніх бійців третьої роти київського "Беркута", які брали участь у побитті студентів 30 листопада 2013 року, успішно пройшли атестацію для служби в Національній поліції.

Читайте також: Росія погрожує Україні судом, якщо Київ не виплатить борг Москві в кінці 2015 року

Нагадаємо, Розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі щодо незаконного скасування конституційної реформи жодних підозр нікому не було оголошено.

Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, що перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "убити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі