Верховний Суд вніс подання про висловлення недовіри його голові Князєву

Доповнено
Поділитися
Верховний Суд вніс подання про висловлення недовіри його голові Князєву © zib.com.ua
Всеволода Князєва затримали детективи НАБУ.

Верховний Суд вніс на розгляд подання про недовіру до його очільника Всеволода Князева, якого НАБУ та САП підозрюють у хабарництві. Відповідне рішення прийняли під час пленуму ВС, 16 травня. Крім того, судді ВС прийняли заяву щодо інформації, опублікованої правоохоронними органами щодо Князєва.

У заяві судді запевнили, що добровільно співпрацюють зі слідством, а також підкреслили, що кожен злочин має бути покараним: «Верховний Суд, повністю усвідомлюючи свою роль і місце в системі правосуддя, бере на себе повну відповідальність за події, що відбуваються у зв’язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників. Судді Верховного Суду шоковані зазначеними подіями. Верховний Суд наголошує, що повне об’єктивне розслідування всіх обставин сприятиме якнайшвидшому встановленню істини та відновленню справедливості. За будь-який корупційний злочин має бути невідворотне покарання. Судді та працівники ВС добровільно і повною мірою співпрацюють зі слідством. Судді Верховного Суду вимушені констатувати, що корупційні діяння в судах будь-яких ланок, а тим більше у ВС, завдають непоправної шкоди репутації та довірі до Суду, нищать авторитет правосуддя. Верховний Суд діє і буде діяти за принципом самоочищення, вживаючи всіх необхідних заходів. Шановні судді та представники ЗМІ, це чорний день в історії Суду. Ми мусимо бути гідними та витримати цей удар».

За затвердження заяви проголосували 142 судді. Проти не виступив жоден із присутніх суддів.

Після цього головуючий пленумом Дмитро Луспеник зачитав подання про висловлення недовіри Всеволоду Князєва. Подання підписали 138 суддів із 142 присутніх.

«Подання про висловлення недовіри голові Верховного Суду. У зв’язку з оприлюдненням НАБУ та САП у ЗМІ повідомлення про імовірне вчинення головою ВС корупційних діянь, заподіяння шкоди авторитету Верховного Суд та зниженням довіри громадян до Верховного Суду, ми ініціативна група суддів ВС на підставі статті 41 Закону «Про судоустрій та статус суддів» вносимо це подання про висловлення недовіри голові Верховного Суду», – йдеться у поданні.

Зазначимо, що згідно із Законом України «Про судоустрій та статус суддів», голову Верховного Суду та його заступника обирає на посаду та звільняє з неї Пленум ВС. Дострокове припинення повноважень голови ВС відбувається внаслідок висловлення йому недовіри. Питання про внесення недовіри розглядається за поданням не менш ніж однієї третини від складу Пленуму Верховного суду, у даному разі – це 56 суддів.

Організаційний комітет протягом 20 днів має забезпечити та підготувати проведення Пленуму ВС щодо розгляду подання про висловлення недовіри голові Верховного Суду. При чому засідання такого пленуму буде повноважним за присутності на ньому понад половини суддів від складу Пленуму (84 судді).

Питання щодо недовіри голови Верховного Суду можуть розглядатися як за його присутності, так і без нього. Рішення щодо висловлення недовіри приймається таємним голосуванням. Рішення вважається прийняте, якщо його підтримає більшість суддів Пленуму ВС. Висловлення недовіри голови Верховного Суду не позбавляє його повноважень судді ВС. Повторно питання про висловлення недовіри не можна ініціювати протягом року з дня його розгляду на засіданні Пленуму.

Нагадаємо, вночі, 16 травня, стало відомо, що Національне антикорупційне бюро України викрило голову Верховного Суду Всеволода Князєва на отриманні хабара в розмірі близько 3 мільйони доларів (приблизно 110 млн гривень за поточним курсом – ред.).

За даними ZN.UA від джерела в НАБУ, гроші Князєв отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь олігарха Костянтина Жеваго. Нагадаємо, що Велика Палата ВС розглядала справу стосовно права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo. Своїм рішенням орган залишив зазначені акції пов'язаним із Жеваго компаніям, скасувавши визнання недійсними договорів купівлі-продажу, укладених 20 років тому.

За інформацією джерел, на тлі затримання Князєваобшуки проходять у ще 18 суддів ВС України, які слухали зазначену справу. Вища рада правосуддя має їх відсторонити. Водночас Князєв уже близько півтора року не має заступника, тому його затримання означатиме «обезголовлення» органу.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила в Telegram, що її представники разом із НАБУ викрили «масштабну корупцію у Верховному Суді України». Йдеться про схему щодо отримання неправомірної вигоди керівництвом та суддями.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі