Прокурори САП викрили на території України діяльність злочинної групи, яка під виглядом юридичної компанії та надання юридичних послуг працювала по всій території України для отримання в судах необхідних рішень. Про це повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко під час спеціального брифінгу, присвяченого викритим фактам корупції в Верховному суді, передає кореспондент ZN.UA.
"Це найбільш резонансна справа та найбільше викриття в судовій гілці влади", - зазначив Клименко.
За його словами, під час виконання завдань НАБУ була отримана інформація про діяльність злочинного угрупування із залученням посередників у суддівській гілці влади, суддів, керівництва суддівської гілки влади.
За інформацією прокурора у справі, про існування цього угрупування, так званого "бек-офісу", який був пов'язаний з діяльністю Верховного суду, стало відомо на початку 2023 року. Після чого детективи під прикриттям стали вести документування його діяльності.
Угрупування прикривалося наданням легальних юридичних послуг. А насправді - виступало посередником між керівництвом судів і тими особами, які бажали за неправомірну вигоду вирішити свої питання.
"Це стосувалося не лише Верховного суду, а й більшості судів на території держави", - зазначив під час брифінгу представник САП.
Члени цього злочинного угрупування намагалися здійснити вплив навіть на обрання членів ВККС.
"Усім цим фактам буде надана оцінка, вони перевіряються" - додав представник САП.
За словами Олександра Клименка, було здійснено комплекс оперативних заходів, оперативного проникнення, з виконання спеціального завдання детективом під прикриттям.
Зокрема, як вже повідомлялося, було зафіксовано низку контактів власника групи "Фінанси та кредит" Костянтина Жеваго з одним із власників адвокатського об'єднання, яке використовувалося для прикриття злочинної діяльності
За домовленістю між власником групи "Фінанси та кредит" та власником цього адвокатського об'єднання, було досягнуто домовленості про передачу хабаря на користь високопосадовців Верховного Суду для ухвалення неправомірного рішення.
Наразі детективами у справі затримано лише голову Верховного суду Всеволода Князєва, який упіймався безпосередньо на отриманні хабаря.
Щодо інших членів угрупування, включаючи суддів ВС, ведеться перевірка.
"Наш пріоритет - це топкорупція в найвищих щаблях влади. Це вищий пілотаж без перебільшення. І хочу відзначити роботу детективів під прикриттям", - наголосив під час брифінгу Клименко.
Нагадаємо, вночі, 16 травня, стало відомо, що Національне антикорупційне бюро України викрило голову Верховного Суду Всеволода Князєва на отриманні хабара в розмірі близько 3 мільйони доларів (приблизно 110 млн гривень за поточним курсом – ред.).
За даними ZN.UA від джерела в НАБУ, гроші Князєв отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь олігарха Костянтина Жеваго. Нагадаємо, що Велика Палата ВС розглядала справу стосовно права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo. Своїм рішенням орган залишив зазначені акції пов'язаним із Жеваго компаніям, скасувавши визнання недійсними договорів купівлі-продажу, укладених 20 років тому.
За інформацією джерел, на тлі затримання Князєваобшуки проходять у ще 18 суддів ВС України, які слухали зазначенусправу. Вища рада правосуддя має їх відсторонити. Водночас, Князєв уже близько півтора роки не має заступника, тому його затримання означатиме "обезголовлення" органу.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила в Telegram, що її представники разом із НАБУ викрили "масштабну корупцію у Верховному Суді України". Йдеться про схему щодо отримання неправомірної вигоди керівництвом та суддями.