Франція та Нідерланди наполягають на санкціях проти фінустанов, які допомагають Росії вести війну

Поділитися
Франція та Нідерланди наполягають на санкціях проти фінустанов, які допомагають Росії вести війну © Радио Свобода
Такі санкції планують узгоджувати зі США.

Франція та Нідерланди вимагають від Європейського Союзу санкцій проти будь-яких фінансових установ у світі, які допомагають російським військовим оплачувати товари або технології для виробництва зброї, пише Reuters із посиланням на пропозицію, з якою ознайомились журналіст агенції.

ЄС намагається запобігти обходу 13 пакетів санкцій, які вже були накладені на Росію з моменту її вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Існуючі санкції включають заборону на продаж Росії певних товарів і технологій подвійного призначення, які мають як цивільне, так і військове застосування.

Посли урядів ЄС обговорять цю пропозицію в середу в рамках 14-го пакету санкцій проти Росії, який зараз готується ЄС.

Згідно з пропозицією, будь-кому в ЄС може бути заборонено вести бізнес з будь-якою фінансовою установою в світі, яку союз ідентифікує як таку, що прямо чи опосередковано допомагає російським військовим отримувати заборонені товари та технології подвійного призначення.

Така заборона може стати потужним стимулом для фінансових установ на Близькому Сході, у Туреччині чи навіть у Китаї не брати участі в угодах щодо постачання товарів подвійного призначення до Росії, оскільки вони ризикують втратити доступ до європейського бізнесу та фінансових ринків ЄС.

Офіційні особи ЄС заявили, що Європейська комісія, швидше за все, координуватиме будь-які такі санкції проти фінансових установ із США, що зробить інструмент ще більш потужним.

«Нідерланди та Франція пропонують запровадити правову основу... передбачаючи заборону на транзакції з фінансовими установами в Росії чи інших третіх країнах, якщо Рада визначила, що ці організації будуть залучені до транзакцій, які значно підтримують російську армію, сприяючи експорту в Росії товарів, необхідних для військових зусиль, зокрема товарів та технологій подвійного призначення або товарів, перелічених у додатках VII і XL Регламенту», — йдеться у франко-голландській пропозиції, з якою ознайомилося Reuters.

Угорщина, яка має теплі стосунки з Москвою, незважаючи на вторгнення в Україну, може виступити проти цієї пропозиції. Те саме може зробити і Німеччина, яка воліє не ставити під загрозу тісні ділові зв’язки з Китаєм. Минулого місяця Європейська комісія заявила про наявність ознак того, що Пекін постачає до Росії компоненти, які можна використовувати для виробництва зброї.

ЄС очікує, що 14-й пакет санкцій, який вимагає одностайності між усіма 27 урядами ЄС, буде готовий у червні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі