Угорщина може заблокувати нові санкції ЄС проти російського СПГ — Politico

Поділитися
Угорщина може заблокувати нові санкції ЄС проти російського СПГ — Politico © pixabay/lmaresz
Будапешт виступає проти заходів, "які можуть мати негативний вплив на газовий ринок ЄС".

Очікуваний удар ЄС по прибутковому СПГ-сектору (скраплений природний газ) Росії вже наштовхується на знайомого противника санкцій — Угорщину, повідомляє Politico.

За словами джерел видання, Будапешт висловив значні застереження щодо нової пропозиції під час перших обговорень між послами країн ЄС минулого тижня - відмовившись виступати прямо проти цього заходу, але зробивши свою настороженість очевидною. Високопоставлений представник Угорщини заявив, що його країна блокуватиме будь-які санкції, які підвищують ціни на енергоносії в Європі.

"Ми проаналізуємо пакет, але не підтримаємо нічого, що може мати негативний вплив на газовий ринок ЄС", - заявив угорський чиновник під час зустрічі дипломатів у середу, 8 травня.

Санкції мають заборонити країнам ЄС реекспорт російського скрапленого природного газу (СПГ), що потенційно позбавить Москву значних прибутків. Але вони не зупинять закупівлі російського газу в ЄС і не завдадуть прямого удару по бізнес-інтересах Угорщини. Тим не менш, країна сильно залежить від російських поставок і вже давно виступає проти подальших енергетичних санкцій проти Москви. Як відомо, запровадження санкцій вимагає одностайної підтримки всіх 27 країн ЄС.

Кілька інших країн, зокрема Франція, Німеччина, Італія й Іспанія, також просили більше технічної інформації про заходи під час початкових переговорів. Але Угорщина була найбільш нерішучою щодо таких обмежень. 

"Коли справа доходить до енергетики, вони хвилюються. Вони бояться, що це дестабілізує ринки, навіть опосередковано", - сказав один із дипломатів ЄС на умовах анонімності.

Франція, Іспанія та Бельгія є найбільшими центрами імпорту російського СПГ, значна частина якого потім реекспортується до таких країн, як Німеччина й Італія. 

Проте і Берлін, і Рим нещодавно висловили попередню підтримку новим санкціям. За словами аналітика компанії ICIS Тома Маржека-Мансера, європейські ринки СПГ значно стабільніші, ніж були одразу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що дає Брюсселю більше свободи дій для запровадження обмежень. 

Однак він застеріг, що хоча енергетичні ринки в таких країнах Центральної Європи, як Угорщина, стабілізувалися в останні місяці, будь-які зміни в постачанні можуть зробити ціни для споживачів "дуже нестабільними".

На відміну від інших країн ЄС, Угорщина не відмовилася від російського газу після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Вона навіть уклала нові угоди з "Газпромом" про збільшення поставок під час пікового попиту. Українські урядовці неодноразово закликали Будапешт покласти край енергетичній залежності від Кремля.

Минулого тижня, коли почала з'являтися інформація про пропозиції щодо нових санкцій - 14-й пакет обмежень, Угорщина знову заявила про незгоду з націленістю на російський енергетичний сектор.

"Угорщина вважає всі санкції, що впливають на енергетичний сектор, шкідливими, оскільки вони значно обмежують європейську конкурентоспроможність і призводять до зростання цін та ризиків для поставок", - заявив речник Міністерства закордонних справ Мате Пачолай.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто під час візиту до Москви минулого року наполягав на тому, що енергетична безпека його країни "вимагає безперебійного транспортування газу, нафти і ядерного палива".

"Щоб відповідати цим трьом умовам, угорсько-російське енергетичне співробітництво має бути безперервним. Це не має нічого спільного з політичними уподобаннями", - заявив він тоді.

Минулого тижня Єврокомісія запропонувала санкції проти російського СПГ, що стало першою спробою націлити обмеження на цей сектор. Досі Брюссель тримався осторонь від санкцій щодо скрапленого газу, ціни на який зросли.

Нові обмеження покликані придушити прибутковий для Москви бізнес. Однак, як проаналізувало Politico, санкції, ймовірно, торкнуться лише близько чверті російських прибутків від експорту СПГ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі