Німеччина ідентифікувала військових РФ, підозрюваних в обстрілах цивільних у Гостомелі

Поділитися
Німеччина ідентифікувала військових РФ, підозрюваних в обстрілах цивільних у Гостомелі © КМДА, Олексій Самсонов
Це перше розслідування Німеччини воєнних злочинів РФ проти України. 

Німеччина встановила імена росіян, підозрюваних в обстрілах мирних жителів у Гостомелі. Про це повідомляє Spiegel.

"Імовірні стрільці та відповідальні офіцери вже ідентифіковані", - заявив міністр юстиції Німеччини Марко Бушманн. 

"Якщо ми спіймаємо винних, ми висунемо звинувачення. А якщо Україна або інша країна, з якою ми співпрацюємо, затримає цих людей, ми надамо докази, щоб там можна було успішно висунути звинувачення”, - додав він.

Інцидент, який є предметом першого розслідування Німеччини воєнних злочинів РФ проти України, стався в Гостомелі під Києвом. Як повідомила у вересні Федеральна прокуратура Німеччини, йдеться про те, що цивільні жителі, в тому числі один громадянин Німеччини, стали жертвами обстрілів з боку російських військ. 

Заочне засудження за воєнні та інші тяжкі злочини за німецьким кримінально-процесуальним законодавством, як правило, не передбачено.

До відкриття цього конкретного розслідування Федеральна прокуратура вже розпочала так зване структурне розслідування ймовірних воєнних злочинів, скоєних військами РФ проти України у березні 2022 року. Мета полягає в тому, щоб спочатку зібрати докази без конкретних обвинувачених, наприклад, шляхом опитування свідків, які шукають притулку в Німеччині. Подібний підхід був застосований до воєнних злочинів у Сирії, щодо яких уже винесено кілька обвинувальних вироків.

Однак для людей, які стали жертвами або свідками травматичного досвіду, часто дуже важко знову згадувати про ці події або розповідати про них, сказав Бушманн. Німецька влада випустила заклики українською, російською та англійською мовами, щоб переконати людей ділитися своїм досвідом з поліцією. Також є співробітники, які навчені правильно спілкуватися з людьми, які пережили травматичний досвід.

За словами генерального прокурора України Андрія Костіна, український уряд зібрав докази близько 109 тисяч воєнних злочинів Росії, включаючи фізичні та кібератаки. Ідентифіковано понад 400 підозрюваних у скоєнні цих злочинів. Близько 300 з них уже висунуті звинувачення, а понад 60 —  засуджені.

Злочини, скоєні російською армією, вражають не лише жорстокістю, а й масштабами. Водночас, їх фіксація — неабиякий виклик для правової системи України.

Через умови бойових дій правоохоронні органи не завжди мають змогу вчасно зафіксувати інформацію. Як наслідок, виникає ризик втрати цінних доказів. В таких ситуаціях представники ЗСУ, в тому числі й Сил територіальної оборони, мають унікальний доступ до місць події та можуть документувати порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права, щоб сприяти забезпеченню правосуддя. Детальніше про це у статті Гюндуза Мамедова та Віталія ХекалаМіжнародні злочини Росії: що треба знати про роль військовослужбовців у їх документуванні”.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі