Конфлікт на Близькому Сході забирає боєприпаси Заходу, а Росія не відчуває нестачі – огляд

Поділитися
Конфлікт на Близькому Сході забирає боєприпаси Заходу, а Росія не відчуває нестачі – огляд © EPA / Hannibal Hanschke
Співвідношення снарядів союзників Києва і Москви: схоже, не варто плекати великих надій на постачання зі США

На один рік українським військам необхідні близько 1,5 мільйони артилерійських снарядів. Передусім йдеться про зроблені під стандарт НАТО, ключовими постачальниками яких є США та Європа. Такі цифри назвав міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. Нещодавно він, нагадаємо, визнав: Україна виробляє "в рази" більше боєприпасів, але ще не достатньо для фронту. Історик та військовослужбовець Роман Пономаренко так оцінює кон'юнктуру: 

В США зі снарядами наразі складно, хоча багато що робиться, щоб збільшити виробництво. Наприклад, на початку року там вироблялось 14 тис. 155-мм снарядів в місяць, а в середині літа – вже 24 тис. Отже, десь 300 тис. 155-мм снарядів вони за цей рік виготовлять (+/-). Загалом, американці планують і далі нарощувати виробництво і в 2024 році виготовити 1 мільйон снарядів різних типів.

Експерт закликає не плекати марних надій на те, що більшість американських снарядів поїде в Україну: 

"Один тільки близькосхідний конфлікт неминуче вплине на постачання Україні боєприпасів, враховуючи, наскільки активно США підтримують Ізраїль. Вже є повідомлення, що частка снарядів калібру 155-мм, які призначались Україні, були туди скеровані. Офіційного підтвердження цього поки не надходило, але не здивуюся, якщо так дійсно є, враховуючи, що нещодавно снаряди з американських складів в Ізраїлі були відправлені в Україну".

Ціна снарядів зростає 

Пономаренко підкреслює, що в Європі ситуація не надто краща. Він зазначає, що в березні цього року Брюссель зобов’язався поставити Україні 1 мільйон снарядів протягом року, тобто до березня 2024. То чи виконується цей план і наскільки? 

"Наразі це зобов’язання виконане лише на 30%. Справа в тому, що європейці щорічно виробляють лише 300 000 снарядів різних типів. І їхні запаси наразі майже вичерпані.

Взагалі, виробництво снарядів в країнах НАТО дійсно зростає, хоча і не такими темпами, як би нам хотілося. Зростає і ціна снаряду – з початку року 155-мм снаряд виріс в ціні в 4 рази, до $ 8500 за штуку", – зазначив експерт. 

Скільки снарядів з може виготовити Росія  

Військові аналітики на Заході, очевидно, також роздумують і над можливостями російського ВПК та тим, на кого розраховувати Москві в питанні постачань.

У Європі вважають, що Росія в наступному році зможе виготовити 2 мільйони снарядів, долає Пономаренко і коментує ці дані так:

"Звісно, ми не можемо зараз об’єктивно оцінювати реальний стан справ в російському ВПК. Проте Росія отримує боєприпаси з КНР, Північної Кореї та інших країн, які готові їх їй продавати. Фактом є те, що російські війська на фронті не відчувають нестачі в боєприпасах, попри всі наші удари по їхніх складах та проблеми з логістикою. Мабуть, це головний фактор того, що путінська армія на фронті досі не розсипалась".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі