Важливо знати: у НСЗУ розповіли про правила відповідального вживання антибіотиків

Поділитися
Ці препарати не можна приймати без призначення лікаря.

В Україні, починаючи з 1 серпня 2022 року, придбати антибіотики в аптеках можна лише за електронним рецептом. Резистентність або стійкість до протимікробних препаратів виникає, коли бактерії, віруси, грибки і паразити більше не реагують на антибіотики.

Фахівці Національної служби здоров'я України (НСЗУ) розповіли українцям, чому необхідно відповідально ставитися до вживання антибіотиків та як це робити.

Правила відповідального вживання антибіотиків

Якщо виникає необхідність у прийомі протимікробних препаратів, то важливо дотримуватися таких правил:

  • Ніколи не використовувати антибіотики при вірусних інфекціях, оскільки ці препарати безпорадні в боротьбі з ними. Антибіотики діють лише на бактерії.
  • Не займатися самолікуванням. Тільки лікар може чітко визначити, коли варто приймати антибіотики та які саме.
  • Не переривати курс антибіотиків самостійно. І ніколи не використовувати самовільно антибіотики з пачки, яка залишилася після курсу лікування. Не можна ділитися цими ліками з іншими, радити їх приймати.
  • Вакцинуватися, стежити за гігієною рук, триматися якомога далі від хворих людей. Це і профілактика захворювань, і можливість зменшити кількість використання антибіотиків.
  • Негайно звертатися до лікаря, якщо прописані антибіотики не полегшують симптоми хвороби. Можливо, необхідно підібрати інший препарат.

У НСЗУ підкреслили, що коли справа дійшла до антибіотиків, і загалом — у питаннях, що стосуються здоров’я, не потріно слухати людей без медичної експертизи.

«Якщо ви хворієте, зверніться по медичну допомогу, бо призначати антибіотики — справа лікаря», – йдеться у повідомленні.

Раніше вчені помітили, що навіть у людей, які останнім часом не вживали антибіотики, але живуть у країнах з високим рівнем споживання цих препаратів, штами збудників відрізняються більшою антибіотикорезистентністю, ніж у країнах з низьким рівнем використання антибіотиків.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі