Як заощадити на мобільному зв’язку в умовах зростання тарифів

ZN.UA Опитування читачів
Поділитися
Як заощадити на мобільному зв’язку в умовах зростання тарифів © Колаж ZN.UA

Оператори мобільного зв’язку змушені конкурувати між собою за абонентів. Аби залучити нових абонентів і втримати наявних, вони надають знижки або роблять спеціальні пропозиції. Однак варто розуміти, що ці знижки та пропозиції своєю чергою супроводжуються підвищенням тарифів для інших абонентів. Коли точиться боротьба за нового абонента, про лояльність уже не йдеться. Проте й абоненти мають знати, як заощаджувати навіть у таких непростих умовах.

2023 року тарифи мобільних операторів в Україні й далі зростають. Так, оператор «Київстар» підняв деякі свої тарифи майже вдвічі. Тарифи Vodafone зросли на 40–60 грн, lifecell — на 20–75 грн. І цей процес, безперечно, триватиме.

Цьому, звісно, сприяє й зростання витрат операторів. Адже вони постійно вкладають кошти в розвиток мереж, зокрема в розширення зони покриття, підвищення якості зв’язку та впровадження нових технологій. Водночас упродовж останніх півтора року додаються й витрати на лагодження мереж, установлення нових батарей для базових станцій тощо.

З розвитком технологій мобільний зв’язок стає дедалі більш запотребуваним. Та й попит на Інтернет зростає. Оператори намагаються задовольнити його, пропонуючи нові послуги й тарифи. Вони постійно додають до своїх тарифів дедалі більше трафіку (щоправда, заразом чомусь прибираючи безлімітний Інтернет) і дзвінки на інші мережі. Все це також упливає на підвищення цін.

Але як, попри постійні підвищення тарифів, абоненти все ж таки можуть заощаджувати на зв’язку?

Підберіть собі пакет і оператора

Нині мінімальні тарифи передплаченого зв’язку стрибнули майже до 200 грн за чотири тижні. У Vodafone тарифний план (ТП) Joice Start коштує 180 грн, у «Київстар» «Love UA Світло» — 190 грн, а у lifecell «Просто Лайф» — 160 грн. Водночас останній тариф приваблює абонентів інших операторів, оскільки при переході від іншого оператора його вартість становить лише 90 грн.

Утім, слід уважно аналізувати особливості тарифів, адже, приміром, «Київстар» і Vodafone дають по 15 Гб Інтернету з безкоштовним трафіком на велику кількість мобільних застосунків, а lifecell — лише 8 Гб. До того ж «Київстар» забезпечує 5 Гб безкоштовного роумінгу в 27 країнах, що актуально для українських переселенців. Акція «Доступний роумінг у подарунок» діє також у всіх тарифах Joice: у її межах надається 10 Гб інтернет-трафіку та 100 хвилин для спілкування.

Замовляючи мінімальні ТП, варто звертати увагу й на кількість і розподіл хвилин, що їх обіцяють оператори. Так, lifecell дає 300 безкоштовних хвилин, але на всі номери. Після їх використання дзвінки в мережі lifecell будуть безоплатними, а на інші мережі — вже по 2 грн/хв. У Vodafone схема схожа, але дають 800 хвилин. Після їх використання спілкування в мережі оператора безкоштовне, а на інші телефони — 0,60 грн/хв. У «Київстару» ж усі дзвінки в мережі безоплатні, а на інші номери після використання пакетних 150 хвилин дають пакети по 10 хвилин за 5 грн.

Із унікального — lifecell має тариф «Хендмейд», де абонент може самостійно підібрати тариф під власні потреби. Якщо він не користується, наприклад, мобільним Інтернетом чи голосовими дзвінками, то оператор надає можливість самостійно обирати наповнення пакету послуг й відповідно його вартість.

Зі свого боку, «Київстар» залишив тарифи для пенсіонерів, але вони лише для контрактних абонентів, до того ж геть недешеві — по 125 і 175 грн, відповідно з 5 та 7 Гб трафіку та 50/70 хвилинами на інші мережі.

Про якісь мінімальні тарифи для кнопкових телефонів можна забути, оператори вже давно формують лише тарифи з гігабайтами трафіку, байдуже, потрібно це комусь чи ні.

Контрактні тарифи дешевші

Попри подорожчання контрактні тарифи вигідніші в усіх операторів. Так, вони діють не чотири тижні, а цілий місяць, і завжди дешевші. Той-таки «Просто Лайф» із ідентифікацією особи коштує вже 140 грн. А «Love UA Світло Контракт» — 175 грн. Ті ж самі 175 грн коштує контрактний ТП Vodafone Red Start, але протягом перших трьох місяців після підключення діє акційна ціна 150 грн.

Іще одним цікавим напрямом розвитку стало зростання кількості застосунків, при користуванні якими трафік не тарифікується. У Vodafone ця схема поширюється на 38, а у «Київстару» — на 41 застосунок. До переліку входять соціальні мережі та месенджери, «Дія» та інші державні застосунки, деякі освітні програми. З їх списком можна ознайомитися на сайтах операторів. Утім, точно простежити, коли витрачається трафік через застосунки, а коли відбувається інша передача даних, однаково досить важко.

Ось, наприклад, що написано на сайті «Київстару»: «Ми не знімаємо гігабайти, коли ви користуєтеся застосунками YouTube, Kyivstar TV, Netflix, MEGOGO, Disney+, Apple TV, Amazon Video, 1+1 video, Oll TV. Завантаження, оновлення, підписка, покупки в додатках і перегляд реклами тарифікуються окремо».

Оператори використовують такий інструмент здебільшого в маркетингових цілях. Адже вони самі істотно зменшили пропозиції безлімітного Інтернету. Фактично серед передплачених тарифів залишився тільки один — «Вільний Лайф» зі стандартною платою 325 грн за чотири тижні або 180 грн для клієнтів, які перейшли від інших операторів. Тож якщо потрібен безлімітний Інтернет, варто шукати пропозиції серед контрактних тарифів. У «Київстар» це «Love UA Рух Контракт», а у Vodafone — Red Unlim Plus, обидва за 350 грн/міс.

MNP і рік без абонплат

Як бачимо, lifecell широко застосовує тактику переманювання клієнтів від інших операторів, обіцяючи їм істотно знижені тарифи — до 45%. Хоча конкуренти на ринку теж не сплять. В Україні діє принцип перенесення мобільного номера, або MNP, хоча він і не набув широкої популярності.

Тому, якщо є бажання справді заощадити, можна просто змінити оператора. Проте номер залишиться той самий. Щоправда, це спричинить певні незручності. Адже ті, хто вам телефонуватиме, не завжди розумітимуть, у якій мережі ви обслуговуєтеся. Хоча на початку розмови завжди лунає голосове повідомлення про те, що абонент змінив оператора.

Врешті-решт, аби заощадити, можна сплатити мобільному оператору відразу за рік його послуг. Vodafone пропонує таку опцію для всіх тарифів. Так, Joice Start із оплатою за рік обійдеться в 1980 грн, тобто 165 грн за місяць. lifecell пропонує послугу «Тарифна підписка». Це оплата пакетів послуг на рік уперед, що дає змогу фіксувати вартість тарифу протягом року й додатково отримати знижку на його оплату до 15%.

У будь-якому разі, щоб не платити більше, уважно ознайомтеся з усіма умовами вашого тарифного плану. Й не забувайте вчасно поповнювати мобільний рахунок, адже в разі затримки, особливо з тарифами передплати, всі оператори починають знімати з вашого мобільного рахунку значно більші кошти. Причому за кожен день користування.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі