Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що українцям, які мають посвідку на проживання, а також ті, що мають роботу, можуть залишатися у країні. Про це він заявив, відповідаючи на запитання щодо призупинення надання Україною консульських послуг на тлі змін у законодавстві щодо мобілізації й необхідності військовозобов’язаним у двомісячний термін з 18 травня оновити дані у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
«Правова ситуація така, що проживання тут не ставиться під сумнів. Працевлаштування також веде до безпеки проживання», – сказав Щольц під час виступу на заході редакційної групи RND 11 травня, передає DW.
«Ми сподіваємося, що ті, хто приїхав з України, щойно вони матимуть змогу працювати, будуть працювати. Варто сказати, що багато хто вже це робить, але є ще кілька сотень тисяч тих, хто терміново потрібен на ринку праці», – заявив канцлер.
Нагадаємо, станом на березень у Німеччині було зареєстровано близько 1,65 мільйона українців. Це приблизно на 250 тисяч більше, ніж у березні 2023 року. У квітні Асоціація міст та муніципалітетів Німеччини виступила з ініціативою скасувати обов’язок знання німецької мови та проходження інтеграційних курсів для працевлаштування українців.
За даними Eurostat, найбільше українців під захистом ЄС живе у Німеччині – 1 млн 301 тис 790 осіб (30,9% від загальної кількості в ЄС). Їхня кількість у Німеччині продовжує щомісяця збільшуватися.
У МЗС України повідомили, що консульські послуги для військовозобов'язаних українців знову будуть доступними після набуття чинності нового мобілізаційного законодавства, тобто з 18 травня. Для отримання документів чоловікам потрібно буде оновити дані в ТЦК та СП. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав це питанням справедливості.