Наглядовий орган ЄС з енергетики попереджає, що блоку, як і раніше, потрібен російський СПГ — FT

Поділитися
Наглядовий орган ЄС з енергетики попереджає, що блоку, як і раніше, потрібен російський СПГ — FT © EPA-EFE/Marcin Bielecki
Попередження з'явилося на тлі того, що країни Північної Європи та Балтії прагнуть повної заборони на імпорт палива з Москви.

Енергетичний регулятор ЄС попередив, що блок все ще потребує імпорту російського скрапленого природного газу, щоб уникнути енергетичного потрясіння, навіть незважаючи на те, що група країн-членів намагається заборонити закупівлю палива з Москви. Сьогодні 19 квітня компанія Acer, що здійснює нагляд за енергетикою в ЄС, заявила, що до спроб обмежити рекордний імпорт російського скрапленого природного газу в Європу "слід підходити з обережністю", оскільки поставки газу з Росії скоротяться наприкінці цього року, пише Financial Times.

"Скорочення імпорту російського СПГ слід розглядати поступово", — йдеться у звіті Acer, в якому підкреслюється складність для ЄС збалансувати енергетичну безпеку з прагненням завдати удару по фінансам Росії шляхом скорочення закупівель газу.

Хоча ЄС вдалося замінити російський трубопровідний газ скрапленим природним газом після повномасштабного вторгнення Кремля в Україну у 2022 році, світовий ринок газу все ще залишається напруженим. Росія зараз є другим найбільшим постачальником СПГ в ЄС після США, на яку припадало 16% загального обсягу імпорту торік. Згідно з даними Kpler, 15,5 млн тонн російського СПГ, придбаного країнами ЄС минулого року, майже на 40% перевищили загальний обсяг імпорту у 2021 році.

Дипломати ЄС заявляють, що такі країни, як Швеція, Фінляндія та країни Балтії, наполягають на тому, щоб ЄС негайно запровадив повну заборону на російський СПГ — крок, який вимагатиме одностайності країн-членів. Представники країн-членів лобіюватимуть цей план в Європейській комісії наступного тижня.

Наглядовий орган ЄС також висловив стурбованість тим, що окремі країни-члени використовують нові повноваження "для тимчасового обмеження поставок газу, включаючи СПГ, з Росії та Білорусі", зазначивши, що такі кроки можуть завдати шкоди довгостроковим контрактам на постачання, узгодженим з Москвою до вторгнення в Україну у 2022 році. Розірвання таких контрактів може змусити європейські компанії сплатити значні штрафні санкції.

Нові повноваження були підтримані Європейським парламентом минулого тижня, але все ще потребують остаточного схвалення державами-членами. Ще однією ознакою потенційної напруженості всередині ЄС щодо енергетичної безпеки є те, що Австрія, Угорщина, Чехія та Словаччина попередили, що німецький збір на транспортування газу з країни може змусити їх збільшити імпорт російського газу.

Нагадаємо, що Франція збільшує поставки газу з Росії в той час, як президент Макрон позиціонує себе одним із найбільших захисників України. Цього року Франція заплатила Росії понад 600 мільйонів євро за скраплений природний газ. 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі