Європарламент схвалив можливість блокування імпорту СПГ з Росії

Поділитися
Європарламент схвалив можливість блокування імпорту СПГ з Росії © EPA-EFE/Marcin Bielecki
Але чи скористатись можливістю – вирішуватимуть окремі країни ЄС

11 квітня Європейський парламент проголосував за ухвалення правил, що дозволяють європейським урядам заборонити імпорт російського СПГ (скрапленого природного газу), не дозволяючи російським компаніям бронювати потужності газової інфраструктури. Деякі члени Євросоюзу дуже покладалися в енергетиці на СПГ з РФ, тому європейські санкції не стосувалися його імпорту. Нова газова політика має на меті створити законний спосіб для урядів заблокувати постачання російського газу до своєї країни, хоча поки що жоден великий імпортер не заявив, що скористається ним.

«Нові правила газового ринку ЄС дозволяють урядам тимчасово заборонити російським і білоруським експортерам газу брати участь у тендерах на отримання потужностей в інфраструктурі, необхідних для постачання трубопровідного газу і СПГ до Європи», – повідомляє Reuters.

Російський СПГ продовжує надходити до Європи, переважно через порти Іспанії, Бельгії та Франції. Ці країни не підтвердили, що скористаються новою юридичною можливістю, яку дав Європарламент.

Представник міністерства енергетики Іспанії заявив, що країна підтримує спільну позицію ЄС щодо заборони російського СПГ, оскільки, якби Іспанія зробила це наодинці, російські фірми могли б просто відправляти своє паливо в інші порти ЄС.

Міністр енергетики Бельгії заявив, що уряд аналізує закон і його умови, які передбачають, що обмеження імпорту російського газу не може порушити потоки газу між країнами ЄС. Бельгія реекспортує більшу частину російського СПГ до інших країн.

Згідно з аналізом ЄС, поставки російського СПГ до Європи зросли минулого року до 22 млрд кубометрів у порівнянні з приблизно 16 млрд кубометрів у 2021 році.

Нагадаємо, єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон у березні заявила, що ЄС поступово чинить все більший тиск на імпортерів російського скрапленого природного газу з метою скорочення закупівель.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі