Внаслідок невдалої політики Трампа США втрачають прибуток від торгівлі  — The Washington Post

Поділитися
Внаслідок невдалої політики Трампа США втрачають прибуток від торгівлі  — The Washington Post © whitehouse.gov
Навіть під час пандемії світова торгівля процвітає, однак без США.

Світ відвертається від глобалізації, вільної торгівлі та багатосторонніх інституцій внаслідок пандемії коронавірусу – така думка стала поширеною останнім часом. Натхненні націоналізмом і протекціонізмом президента США Дональда Трампа, деякі політики та коментатори говорять про створення «домашніх» ланцюгів поставок та зміцнення вітчизняного виробництва. Навіть без Трампа, ймовірно, такий підхід США буде тривати, пише The Washington Post.

Але як тоді осмислити сейсмічну подію, яка відбулася кілька тижнів тому, при цьому майже не обговорювалася в Сполучених Штатах? 15 листопада «віртуальною церемонією» 15 країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону підписали найбільший у світі пакт про вільну торгівлю - Регіональне всебічне економічне партнерство. Держави, що підписали Конвенцію, складають 30 відсотків світового ВВП. Багато тих самих країн також підписали, двома роками раніше, ще один великий пакт про вільну торгівлю під назвою Транстихоокеанське партнерство, до якого також входили Канада, Мексика, Чилі та Перу. Зараз ведуться переговори щодо торговельної угоди Китай-Японія-Південна Корея, а також про інвестиційний договір Китай-ЄС. А в 2018 році африканські країни сформували зону вільної торгівлі на цілому континенті.

Сполучені Штати очолювали Транстихоокеанське партнерство, але Трамп прийняв рішення про вихід США із партнерства і сидів склавши руки, поки решта країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону докладала зусилля для інтеграції. Замість того, щоб «повернутися в Азію», як закликав колишній американський президент Барак Обама, Америка повернулася до ізоляції.

Це, звичайно, цілком відповідає прийнятій Трампом стратегії економічного націоналізму, що є основною складовою його світогляду. Під час передвиборчої кампанії він пообіцяв вирішити те, що, на його думку, було скандалом з торговим дефіцитом США, який для Трампа став найбільшим символом катастрофічної політики країни. Його торговельний радник Пітер Наварро передбачив, що дефіцит буде ліквідований за кілька років з моменту вступу Трампа на посаду. При цьому, за роки президентства Трампа дефіцит торгівлі зріс. Зараз дефіцит торгівлі США ризикує досягти найвищого рівня за останні 12 років.

У будь-якому випадку торговельна політика Трампа зазнала невдачі. Він пообіцяв повернути виробничі робочі місця. Насправді відсоток робочих місць у виробництві залишався приблизно однаковим з моменту його вступу на посаду. Він стверджував, що за його тарифи будуть платити інші країни, такі як Китай та Мексика. Насправді дослідження показують, що саме американські споживачі сплатили більшу частину рахунку. Трамп також обіцяв, що Китай придбає набагато більше американських товарів. Насправді Китай імпортує із США менше, ніж у 2017 році.

Збереження робочих місць обійшлося величезною ціною. Наприклад, за кожне робоче місце, збережене в металургійній промисловості, американський бізнес та споживачі повинні були «заплатити» 900 тисяч доларів. Доходи фермерів підтримувались лише завдяки величезним субсидіям для компенсації втрачених ринків у Китаї. Якби Трамп «врятував» більше американських робочих місць, країна могла б збанкрутувати.

Коли COVID-19 почав активно поширюватися, країни у всьому світі зіштовхнулися з серйозною нестачею життєво важливих товарів - від масок до ватних паличок. Завдяки іноземним виробникам більшість із цих вимог було задоволено протягом декількох тижнів чи місяців. Гонка вакцин - це масштабна глобальна діяльність, в якій беруть участь вчені, техніки та виробничі потужності по всьому світу. Було б немислимо розробляти і виробляти мільярди доз вакцин без глобальних ланцюгів поставок.

Можливо, на фоні пандемії коронавірусу, Сполучені Штати могли б самостійно виробляти все необхідне ключове медичне обладнання та матеріали. Але як визначити, яким із цих речей слід віддати пріоритети? Чи буде наступна глобальна криза такою ж, як і коронавірусний колапс?

Провал торговельних війн Трампа, схоже, не був зафіксований у Вашингтоні, де демократи та республіканці планують продовжувати його підхід, дещо модифікувавши його. Зараз Сполучені Штати є фактично єдиною країною у розвиненому індустріальному світі, яка йде протекціоністським шляхом. Більшість інших країн розуміють, що найкращий спосіб підвищити доходи на батьківщині - це розширення ринків збуту за кордоном, купівля та продаж з інших держав, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі