У Байдена залишається все менше часу, щоб «врятувати» своє президенство — The Guardian

Поділитися
У Байдена залишається все менше часу, щоб «врятувати» своє президенство — The Guardian © The White House / Flickr
Падіння рейтингів схвалення, політичний глухий кут вдома та помилки у зовнішній політиці поставили Білий дім Байдена перед «моментом істини».

Президент США Джо Байден зазнав невдачі? Менш ніж за дев’ять місяців його президентства, схоже, так вважає все більша кількість американців і кілька іноземних союзників Америки. Опитування, проведені Gallup і Rasmussen, показали, що національний рейтинг схвалення Байдена знизився, пише The Guardian.

Це свідчить про те, що зараз відбувається стрімке падіння президентської популярності Байдена. Згідно з опитуваннями, перспективи демократів виглядають похмурими. Для прикладу, в Айові 62% респондентів не схвалюють результати діяльності Байдена, а 70% кажуть, що країна «на неправильному шляху».

Численні фактори сприяють такій тенденції. Нова стратегія Байдена боротьби з пандемією викликала критику під час літнього сплеску COVID. Жорстке ставлення до мігрантів на кордоні з Мексикою, яке Байден обіцяв зупинити, продовжується. В Конгресі не пройшов законопроект про реформу поліції, який підтримував Байден.

За кордоном репутація Байдена щодо зовнішньополітичної стратегії була зруйнована після виведення військ з Афганістану. Зазвичай лояльні іноземні союзники цього разу активно скаржилися на політику США. Конфлікт із Францією щодо оборонного альянсу Америки, Великої Британії та Австралії частково розчарував американських союзників.

Практичне використання Байденом давніх зв'язків та особистих знайомств не завжди працює. Президент Китаю Сі Цзіньпін відмовився від зустрічі з Байденом. Російський президент Володимир Путін зустрівся з американським лідером у Женеві, але це не зробило Росію менш агресивною. Байден кілька днів чекав телефонної розмови з «ображеним» президентом Франції Еммануелем Макроном.

Виступ Байдена перед ООН допоміг пояснити почуття розчарування, яке виникло у всьому світі. Його промова звучала без натхнення. Суть виступу також виявляла показовість. Очевидно, що слова Байдена про те, що США, після Афганістану, більше не перебувають у стані війни, не є повним відображенням реальності. Варто лише згадати про Сирію та Ірак. Його обіцянка «рішучої дипломатії» нікого не здивувала у Франції та Брюсселі, а також у Пекіні.

Байден наполягав, що не хоче війни з Китаєм.

«Ми будемо закликати своїх союзників і друзів протистояти спробам сильніших країн домінувати над слабшими, але ми не прагнемо нової холодної війни або світу, розділеного на жорсткі блоки», - сказав він.

Ця заява звучить неоднозначно на тлі нового альянсу AUKUS, а також союзу Quad з Японією, Індією та Австралією.

Найближчим часом буде визначатися доля президенства Байдена. Це період, який Байден має до проміжних виборів наступного року для прийняття надзвичайно амбітної законодавчої програми.

До перешкод можна віднести непокірну Республіканську партію, яка все ще перебуває під впливом Дональда Трампа, а також внутрішню опозицію «прогресивних» демократів.

Байдену потрібна велика законодавча перемога, щоб зупинити падіння рейтингів і показати критикам, чого він може досягти.

Досі триває затята боротьба за імміграційну реформу. Байдена та його віце-президента Камалу Гарріс «підставив» їхній власний представник, який подав у відставку через жорстоке ставлення до гаїтянських мігрантів.

Байден намагається зробити занадто багато, занадто швидко? Мабуть. Були досягнуті значні успіхи - розгортання вакцинації, законопроект про допомогу для відновлення після пандемії на 1,9 трильйона доларів, повернення до Паризької кліматичної угоди. З точки зору соціальних змін, Байден, схоже, хоче компенсувати те, що не вдалося зробити його обережному колишньому керівнику Бараку Обамі.

Афганська проблема та напруга із Францією негативно вплинули на репутацію Байдена. Президент США щиро вірить у багатосторонність, але коли він діє в інтересах Америки, це викликає занепокоєння серед союзників. Так само і у внутрішній політиці, він дійсно вірить у реформи. Але попри всі намагання, Байден не може заглушити реальність розділеної нації та потужну спадщину Трампа.

Останні тенденції опитувань та політична динаміка у Вашингтоні вказують на те, що наступного року республіканці можуть захопити Конгрес та підірвати більшу частину порядку денного Байдена. Цей похмурий сценарій може змінитися. Але демократичному світу залишається тільки сподіватися на те, що Трамп або його прихильник не повернеться до Білого дому, резюмує видання.

Діяльність нової адміністрації США дає можливість виокремити основні параметри американської дипломатії «за Байденом», особливо з урахуванням драматичного досвіду завершення операції в Афганістані. Про особливості зовнішньої політики нового американського президента — у статті Олега Шамшура «Що таке «доктрина Байдена», і як не опинитися по той бік «огорожі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі