Думка про те, що Ізраїль розпочав приречену війну в Палестині, стала загальноприйнятою в західному суспільстві. Цей погляд є хибним, але не дивним, оскільки критики вказують на величезну кількість жертв серед цивільного населення в Газі. Тяжке становище палестинців турбує почуття совісті Заходу, повідомляє газета The Telegraph.
Але у світі величезних геополітичних ризиків життєво важливо принаймні спробувати внести сувору ясність, відкинувши емоції й людську огиду до жаху війни. Правда полягає в тому, що різкий розворот Заходу, який спочатку обіцяв надати "тверду, непохитну підтримку" Ізраїлю, а тепер погрожує припинити її, якщо Єрусалим не погодиться на припинення вогню, поставив під загрозу місію Ізраїля з ліквідації ХАМАС.
Щоправда, залишаються серйозні питання щодо узгодженості кампанії в Газі. Проте місія Армії оборони Ізраїлю знищити ХАМАС як бойову силу є абсолютно раціональною і цілком досяжною. Вона вже знищила половину бойової потужності терористичного угрупування. Наступне завдання — знищити тисячі бойовиків, що діють невеликими осередками через розгалужену мережу оборонних ходів — буде складним.
"Перемога над ХАМАС не лише технічно можлива, але й життєво необхідна — як для Ізраїля, так і для всього Заходу", — пише The Telegraph.
ХАМАС — це не просто якась дрібна банда головорізів, яку краще ігнорувати. З моменту захоплення Сектору Гази у 2007 році це угруповування перетворилось з партизанського загону, що займався переважно наїздами, на сучасну армію терору, яка має досвід асиметричної міської війни й готова занурити весь Близький Схід у хаос, щоб перехопити владу у Палестинської адміністрації.
Перемога ХАМАС означатиме визнання терористичного уряду як реальної альтернативи мирній демократії на Близькому Сході. Це ризикує відволікти Ізраїль від його розвідувальної й дипломатичної роботи у партнерстві із Заходом, спрямованої на подолання найбільшого виклику безпеці на Близькому Сході — розробки Іраном ядерної зброї.
Більше того, обережність Заходу ризикує розпалити "піар-катастрофу" навколо Гази. Глобальний статус Ізраїлю як символу гноблення, підтримуваного імперіалістичним Заходом, уособлює нездатність лідерів Європи й Америки протистояти антизахідним світоглядам, які є фундаментально хибними й водночас дуже популярними, частково через те, що вони містять частку правди.
Захід повинен наполегливіше відстоювати право Ізраїля на самозахист. Замість цього він обрав моральне боягузтво, вважає The Telegraph. Несподівано погрожуючи припинити підтримку зброєю після вбивства гуманітарних працівників, він потурає міфу про те, що Ізраїль може якось впоратися з ХАМАС без великих жертв серед палестинців. А закликаючи Ізраїль до переговорів про припинення вогню до того, як ХАМАС буде нейтралізований, Захід легітимізує думку, що Ізраїль злочинець, який застосовує жахливо непропорційну силу в Газі, і що з ним треба впоратися заради збереження світового порядку.
Чому Іран досі не відповів на удар Ізраїля по консульству в Сирії, в результаті чого загинуло щонайменше семеро іранських посадовців читайте у статті Олексія Іжака "Чому досі не розпочалася війна Ірану та Ізраїлю".