ЄСПЛ визнав Росію винною у злочинах проти Грузії під час війни 2008 року

Поділитися
ЄСПЛ визнав Росію винною у злочинах проти Грузії під час війни 2008 року Росия зобов'язалася вивести свої війська з Грузії до 1 жовтня 2008 року, але так і не зробила цього © Википедия
РФ визнана винною в тортурах грузинських військовополонених, вигнанні грузинського населення, порушення прав цивільних осіб на свободу і безпеку.

Європейський суд з прав людини підтвердив, що Російська Федерація винна у злочинах на території Грузії внаслідок війни РФ проти цієї країни у 2008 році.

Росія визнана винною в порушенні ряду положень Міжнародної конвенції прав людини: тортурах грузинських військовополонених, вигнанні етнічних грузин з їхніх будинків, відмовах розслідувати вбивства, порушенні права цивільного населення на свободу і безпеку, передає «Голос Америки».

При цьому ЄСПЛ вирішив не вважати Росію відповідальною за події 8-12 серпня 2008 року - час активної фази бойових дій між РФ і Грузією. Однак в постанові сказано, що з 12 серпня по 10 жовтня 2008 року Росія здійснювала «ефективний контроль над Південною Осетією, Абхазією, а також у буферній зоні».

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі оцінила рішення ЄСПЛ як «досягнення для історії і майбутнього країни».

Міністр юстиції Грузії Гоча Лорткіпанідзе заявив, що ЄСПЛ фактично визнав Росію винною в етнічних чистках. У відомстві пообіцяли, що судове рішення буде покладено в основу врегулювання конфліктів і відновлення територіальної цілісності Грузії.

У свою чергу, в російському Мін'юсті стверджують, що «безпосередню участь російських військових так і не було встановлено».

Рішення ЄСПЛ стало результатом 12-річного судового розгляду. Воно може мати прецедентне значення для міжнародних позовів України проти Росії у зв'язку з окупацією Криму і збройною агресією в Донецькій і Луганській областях.

 

Російські війська вдерлися у Грузію 8 серпня 2008 року. Кремль виправдовував свої дії "агресією" урядових військ проти маріонеткового уряду так званої "Республіки Південна Осетія". Кремль відправив до Грузії танкові бригади, російська авіація бомбила грузинські міста, об'єкти цивільної і військової інфраструктури.

Військові дії вийшли за межі Цхінвальського регіону, охопили Абхазію й інші райони Грузії. Окупація супроводжувався етнічними чистками грузинського населення в Південній Осетії, яке становило близько третини населення регіону.

12 серпня за посередництва міжнародних організацій і США Грузія й Росія підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов'язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року. Проте російські війська продовжили просування вглиб грузинської території, а 26 серпня Кремль визнав "незалежність" Абхазії і Південної Осетії. Росія досі не вивела свої війська з території Грузії.

У лютому 2018 року Кремль включив незаконні збройні формування Південної Осетії до складу Збройних сил РФ.

Крім Росії, "незалежність" псевдореспублік визнали Венесуела, Нікарагуа, Науру і Сирія.

Генеральна Асамблея ООН неодноразово підтверджувала, що Абхазія і Південна Осетія - це територія Грузії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі