Зростає кількість українців, що не підтримує зовнішню політику влади: Центр Разумкова

Інфографіка
Поділитися
Зростає кількість українців, що не підтримує зовнішню політику влади: Центр Разумкова © МЗС України/Twitter
Соціологи також оцінили ефективність підтримки міжнародних партнерів

Соціологи Центру Разумкова дослідили як українці оцінюють зовнішню політику української влади та міжнародну підтримку, яка є критичною в часи війни.  Як з'ясувалося, 70% респондентів підтримують зовнішню політику керівництва України, а не підтримують її 17%. Кількість українців, які не підтримують зовнішньополітичний курс України трохи збільшилось. У серпні 2023 року таких респондентів було 14%. Також у серпні 74% опитаних вважали, що рішення на зовнішньополітичному рівні є правильними. Такі результати опитування оприлюднили в Центрі Разумкова.

За спостереженнями соціологічної служби Центру, підтримують зовнішню політику керівництва України більшість жителів всіх українських областей. Проте підтримка дещо змінюється від географії опитаних: 67% у Західному регіоні України і 76,5% – в південних областях.

Респонденти, що довіряють Президенту Володимиру Зеленському схвалюють зовнішньополітичний курс України 82%. Вдвічі менша кількість таких людей серед тих, хто не довіряє Володимиру Зеленському – 41%.

Центр Разумкова

Оцінка ефективності міжнародної підтримки України: найкраща допомога – біженцям

“Оцінюючи ефективність міжнародної підтримки України у протистоянні російської агресії в різних сферах за п’ятибальною шкалою від 1 до 5, де «1» означає, що допомога є зовсім неефективною, а «5» — дуже ефективною, респонденти оцінили ефективність міжнародної допомоги українським біженцям в середньому 3,9 балами, фінансової допомоги — 3,8 балами, воєнної допомоги, політичної солідарності та підтримки України на міжнародних майданчиках — 3,7 балами”, – зазначається у звіті соціологів.

Найнижчу оцінки ефективності наші міжнародні партнери мають від жителів України за дієвість санкцій проти країни-агресора – не вище 3 балів з 5 можливих.

Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 січня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2000 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Раніше Президент Володимир Зеленський повідомив, що, на його думку, Європа не розділена у питанні підтримки України у війні проти РФ. Водночас він зазначив, що у Європі все ж є ті, хто грає у небезпечні ігри, зокрема Угорщина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі