Зеленський про підтримку Європи: «90% європейських лідерів на боці України»

Поділитися
Зеленський про підтримку Європи: «90% європейських лідерів на боці України» © https://www.president.gov.ua/
Водночас Зеленський не забув і про Угорщину.

Президент Володимир Зеленський не вважає, що Європа розділена у питанні підтримки України у війні проти РФ, про що він заявив в інтерв’ю французькій газеті Le Monde. Водночас він зазначив, що у Європі все ж є ті, хто грає у небезпечні ігри, зокрема Угорщина.

«Я б не сказав, що Європа розділена. Я вважаю, що Європа була дуже різноманітною до широкомасштабного російського вторгнення. Дехто вагався між Росією та Україною, дехто був на боці Росії, дехто – на боці України. Вторгнення об'єднало Європу навколо України. У різних суспільствах існують різні думки, але 90% європейських лідерів на боці України. І саме завдяки цій підтримці Україна змогла зупинити РФ», – зазначив Зеленський у відповідь на питання, чи розуміє він різницю у сприйнятті між європейськими партнерами та, чи вважає позицію Німеччини перешкодою.

Водночас він додав, що на Європейському континенті все ж є й інші позиції. Зокрема, Угорщина зі своїм прем’єр-міністром Віктором Орбаном, за словами Зеленського, грає в дуже небезпечну гру. 

«Це небезпечно в першу чергу для самої Угорщини. Ця країна знає, що таке вторгнення, знає, які наслідки має фашистський режим, і я здивований, що меседжі Будапешта є радикальними щодо України. Ігри з Трампом нічого не дадуть. Він є незалежним лідером. Ніхто не любить мати слабких друзів», – додав Зеленський.

Раніше У Німеччині заявили про напруженість у відносинах між канцлером ФРН Олафом Шольцем та президентом Франції Еммануелем Макроном. Тоді як очільник французької дипломатії Стефан Сежурне переконаний, що між Францією та Німеччиною немає розколу навіть попри розбіжності між Макроном та Шольцем щодо України.

Після Паризького саміту Макрон заявив, що «нічого не можна виключати» щодо введення військ НАТО на територію України, що спричинило шквал критики. Представники США, Німеччини, Польщі, Іспанії, Чехії та інших країн НАТО виключили припущення про можливість надання своїх військових.

Тоді як для Німеччини ключовим результатом Паризького саміту стало те, що Макрон відкинув так зване вето Франції на використання коштів ЄС для закупівлі боєприпасів за межами блоку. Проте суперечки після саміту мали й інші причини. Наголос Макрона на створенні ракетної коаліції розглядався як спроба схилити Німеччину до відправки крилатих ракет Taurus в Україну. Шольц довго опирався цим закликам, побоюючись, що відправка ракет Taurus призведе до ескалації у відносинах з Росією. 

Зокрема, 22 лютого Бундестаг підтримав рекомендацію надати Україні далекобійні ракети Taurus. «За» проголосували 382 парламентарі, «проти» — 284. Тепер рішення за канцлером Німеччини Олафом Шольцом, але він досі не наважився на передачу Україні необхідних ракет.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі