Міноборони дозволило командирам і керівникам військових частин вести електронні журнали

Поділитися
Міноборони дозволило командирам і керівникам військових частин вести електронні журнали © Міноборони України
Щоправда, деякі документи все ж лишаються паперовими.

Відтепер військові частини зможуть вести облікові реєстри та допоміжні документи тільки в електронній формі, повідомили в Міноборони. Відповідні зміни внесли в наказ відомства №440 «Про затвердження Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України». 

Щоправда, в Міноборони уточнили, що первинні документи (накладні, вимоги, акти, атестати) поки лишаються в паперовій формі. Адже вони підтверджують здійснення господарських операцій і такі документи можуть вимагати при перевірках чи службових розслідуваннях.

«У середньому командир роти наразі витрачає 50-80% свого робочого часу на бюрократію. Облік майна є одним з найбільш об'ємних бюрократичних процесів. Наказ створює можливості для автоматизації», – процитували у пресслужбі відомства заступницю міністра оборони  з цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерину Черногоренко. 

Для електронних журналів майна можна буде використовувати лише програмне забезпечення, яке: 

  • Міноборони прийняло в експлуатацію;
  • допустили до дослідної експлуатації, за умови, що програми відповідатимуть всім вимогам щодо захисту інформації (мати атестат відповідності КСЗІ).

При цьому, якщо частини переходять на електронний облік, то дублювати відповідну інформацію й вести паперові журнали заборонено.

«До переходу можна вести облік майна в інших програмах без окремого дозволу – до прикладу, Microsoft Office 365. Проте у такому випадку друкувати всі сторінки журналів обліку не потрібно – достатньо лише періодично підписувати узагальнюючу відомість при звірках», – додали в Міноборони.

Нагадаємо, Верховна Рада України на засіданні 16 січня  прийняла в цілому законопроєкт №10062 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану», відомий як цифровізація армії. Відповідне рішення підтримали 249 депутатів.

Щоправда, депутат «Слуги народу» Олександр Федієнко вніс до закону правки, які в основі заборонили цифровізацію бойових систем Збройних Сил України. Початково законопроєкт дозволив внесення бойових систем у військові хмари союзників, чим мав  прискорити масштабування наших бойових систем, а також розширити Україні доступ до розвідданих партнерів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі