США ставлять Україну за приклад у сфері цифровізації

Поділитися
Білий дім прагне використовувати можливості ШІ і водночас контролювати ризики.

Сполучені Штати Америки оцінюють переваги та ризики штучного інтелекту і прагнуть запровадити нові стандарти безпеки, захистити особисті дані американців, справедливість і громадянські права, захистити споживачів і працівників, і водночас сприяти інноваціям та конкуренції. Про це в інтерв’ю Голосу Америки розповіла Енн Нюбергер, заступниця радника з національної безпеки США з питань кібертехнологій та нових технологій.

«Штучний інтелект є стратегічною технологією, яка може нести в собі як перспективи, так і ризики. Сполучені Штати прагнуть скористатися з цих перспектив, одночасно взявши під контроль ризики ШІ, і працюють з компаніями всередині країни, а також з урядами та організаціями на міжнародному рівні для реалізації цього завдання», — наголосила вона.

Зокрема,  адміністрація Байдена за допомогою компаній-розробників ШІ, прагне розвинути  цифрову  інфраструктуру, необхідну для обміну даними, дистанційної роботи, надання медичних послуг дистанційно у важкодоступних регіонах тощо.

Водночас, США воліють зробити застосування ШІ, а відтак — і необхідність управління цими технологіями набагато ширшими, в тому числі для виявлення в інтернеті цькування, мови ненависті й залякувань.

В якості прикладу посадовиця навела позитивний досвід України у сфері цифровізації на рівні держави, зокрема в умовах війни.

«Коли ви дивитесь на Україну в контексті вторгнення Росії, вони змогли швидко перевести свій уряд в режим онлайн, спираючись на уроки Естонії, щоб долучити українців, багато з яких перебувають в Польщі та Угорщині, комунікувати з урядом. І насправді Агентство США з міжнародного розвитку надзвичайно пишається цим українським проєктом і використовує його як модель для інших країн світу», — зазначила Нюбергер.

У Великій Британії 1 листопада стартував перший в історії міжнародний саміт щодо безпеки штучного інтелекту. Майже 30 учасників, серед яких Україна, США, Китай та ЄС підписали декларацію, яка визначає принципи безпечного користування та розвитку технологій ШІ.

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров розповів скільки зекономить впровадження соціальних послуг онлайн в Україні. 

Влітку ZN.UA запитало українців про їхнє ставлення до штучного інтелекту та рівень взаємодії із технологією. Описуючи отримані результати, Юлія Самаєва констатує, що «Ставлення українців до штучного інтелекту на диво легковажне. Дарма».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі