"Дніпро" втратив перемогу у матчі з "Ворсклою" на останній хвилині

"Дніпро" втратив перемогу у матчі з "Ворсклою" на останній хвилині © moskva.com
Несподівано завершився черговий ігровий день 14-го туру чемпіонату Прем'єр-ліги. Один з претендентів на золото зіграв внічию з полтавською командою, втративши два очки, яких може не вистачити на фініші змагань.

У рамках 14-го туру чемпіонату Прем'єр-ліги "Дніпро" несподівано зіграв внічию 2:2 з полтавською "Ворсклою" - ведучи в рахунку після першого тайму, підопічні Хуанде Рамоса пропустили двічі після перерви, втративши перемогу через автогол захисника Онджея Мазуха на 5-й доданій хвилині.

В інших матчах обійшлося без несподіванок: "Шахтар" розгромив "Зорю" 4:0, "Металіст" здолав "Карпати" 2:1, "Динамо" виграло у напруженій боротьбі у "Іллічівця" 1:0, "Чорноморець" виявився сильнішим за "Говерлу" і на домашньому стадіоні.

Таким чином, лідерство в чемпіонаті зберіг харківський "Металіст", слідом за ним, вже на самоті йде "Шахтар". "Дніпро" з 30-ма очками - третій, однак має гру в запасі. "Чорноморець" - як і раніше кращий за "Динамо", випереджаючи киян на один заліковий пункт.

У Дніпропетровську команда Василя Сачко зуміла дати бій черговому фавориту. І якщо справи "Динамо" перед зустріччю з "Ворсклою" йшли дійсно погано, що в підсумку підтвердила здобута на останніх секундах матчу нічия 2:2, то підопічні Рамоса повинні були обігравати суперника будь-якою ціною - щоб зберегти відмінні позиції в боротьбі за чемпіонство з "Шахтарем" і "Металістом". Однак, схоже, що удача повернула борг полтавцям - тепер вже вони відчули радість від забитого гола за мить до суддівського свистка про закінчення гри.

Євген Коноплянка своїм фірмовим ударом з-за меж штрафного відкрив рахунок, а Жуліану вдало зіграв на добиванні, подвоївши перевагу дніпрян. І це ще при декількох втрачених можливостях господарів. За таким сценарієм, "Дніпро" був зобов'язаний зберегти лідерство в матчі, але на ділі вийшло інакше. Спочатку стався прикрий гол Дениса Дедечка - полтавець пробив, а ще один колишній динамівець Денис Бойко пропустив м'яч під рукою - 2:1. Гол надихнув гостей, але при цьому дніпропетровці не зупинилися і продовжили атакувати.

"Ворскла" пішла на останній штурм, однак при цьому Сандро Кобахідзе, що вийшов на заміну Коноплянки, упустив шанс зробити рахунок 3:1. Через півхвилини "біло-зелені" скинули руки вгору - Йован Маркоскі зі штрафного навішував у володіння Бойко, м'яч по дорозі зачепив голову чеха Мазуха і затріпотів у сітці - 2:2.

Дніпро - Ворскла - 2:2 (2:0)

Голи: Коноплянка (16), Жуліано (40) - Дедечко (54), Мазух (90+4, автогол.

"Дніпро" (Дніпропетровськ):Бойко, Федецький, Мазух, Дуглас, Стринич, Жуліано (Канкава, 62), Коноплянка (Кобахідзе, 88), Політило, Ротань, Матеус, Селезньов.

"Ворскла" (Полтава):Непогодов, Сапай, Чеснаков, Пердута, Ткачук (Кривошеєнко, 89), Даллку, Громов (Маркоскі, 65), Дитина, Дедечко, Яхович (Янузі, 71), Міщенко.

Суддя: Д. Кутаков (Бровари).

27 жовтня. Дніпропетровськ. Стадіон "Дніпро-Арена".

Примітно, що "Дніпро" вже в п'ятому матчі поспіль не може обіграти "Ворсклу".

Цікаво проходив матч у Києві: "Іллічівець" зумів дати бій команді Блохіна, пропустивши гол лише з 11-метрового штрафного удару. Команда Миколи Павлова явно не намагалася здобути заповітну нічию з допомогою захисної тактики. У першому таймі лише майстерність Олександра Шовковського і невезіння завадило їй вийти вперед. Тим більше, що до перерви кияни жодного разу не влучили в рамку воріт свого вихованця Рустама Худжамова.

Чудово діяв у "рамці" колишній динамівець і в другому таймі. Коли Олег Блохін кинув у бій кількох футболістів, які могли змінити хід невдалого поєдинку, Андрій Ярмоленко на рівному місці заробив вилучення, стрибнувши вперед ногами на маріупольця Романа Ємельянова. Ситуацію врятував Олег Гусєв - саме він на 83-й хвилині втік у відрив і був збитий у штрафному майданчику голкіпером. Гусєв холоднокровно виконав вирок - так само, як це зробив Даріо Срна тиждень тому, поклавши початок перемозі "Шахтаря" над маріупольцями.

Динамо - Іллічівець - 1:0 (0:0)

Гол: Гусєв, 83 - з пенальті.

"Динамо" (Київ): Шовковський, Данилу Сілва, Хачеріді, Драгович, Макаренко, Сидорчук (Аруна, 67), Велозу, Гусєв (Вукоєвич, 89), Ярмоленко, Беланда (Ленс, 64), Мбокані.

"Іллічівець" (Маріуполь):Худжамов, Путівцев, Ордець, Ємельянов, Іщенко, Федотов (Чурко, 90+2), Фомін (Кулач, 85), Шевчук (Мандзюк, 85), Майкон, Довгий, Полянський.

Попередження: Беланда, Аруна - Іщенко, Майкон, Худжамов, Ємельянов.

16 Таврія 13 1 0 12 7:25 3

В інших матчах туру "Севастополь" здолав "Волинь" 2:1, а у дербі "металургів" була зафіксована нульова нічия. Раніше київський "Арсенал" не зумів прибути на матч проти "Таврії", і швидше за все, киянам буде зараховано технічну поразку. !zn

Два дербі в 1/8 фіналу Кубка: "Чорноморець" зіграє з "Дніпром", "Карпати" з "Металістом"