В НАТО очікують від України трьох обов’язкових реформ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В НАТО очікують від України трьох обов’язкових реформ © Getty Images
Щоправда навіть їх виконання не гарантує запрошення в Альянс під час саміту у Вашингтоні.

Окрім Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО в Північноатлантичному альянсі на засіданні Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ Україні рекомендували включити до першочергових реформ три пункти, які мають наблизити нас до членства, пише у своєму матеріалі «Чи покличуть Україну до НАТО наступного року» оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.

«Загалом завдяки своїй компактності й конкретності адаптована РНП на 2024 рік виглядає значно краще, ніж подібні документи, розроблені українською стороною в попередні роки», - зазначає аналітик та додає, що в НАТО вирішили, що цього не зовсім достатньо.

Альянс, зокрема, рекомендував Україні втілити такі реформи:

  1. Реформувати держуправління з урахуванням демократичних цінностей, прав людини, меншин, свободи преси та верховенства права, а також боротьбу з корупцією на всіх рівнях, зокрема з наданням повноважень незалежним антикорупційним органам;
  2. Трансформувати систему командування й управління відповідно до стандартів НАТО;
  3. Поліпшити системи оборонного планування та управління, в тому числі втілюючи на практиці боротьбу з корупцією та впроваджуючи стандарти НАТО, а також реформу ОПК України й процедури закупівель у секторі безпеки та оборони.

Зокрема про необхідність боротьби із корупцією генсек НАТО Єнс Столтенберг готовив також і на прес-конференції після заходу.

«Однак проведення реформ (як і позитивна оцінка прогресу нашої країни з боку військово-політичної організації) зовсім не гарантує членства України в НАТО. Наш вступ до Альянсу також не залежить від того, чи озвучать формальне запрошення Києва на Вашингтонському саміті. Рішення про прийом є політичним. В українській столиці це розуміють. Але в Україні потребують як символів, так і «канатів», що міцно зв’язуватимуть нашу країну й НАТО», - підкреслює Кравченко.

На практиці ж головним пріоритетом для України є продовження військової допомоги від партнерів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі