Росія вважає асоціацію України з ЄС невигідною для Києва

Поділитися
Росія вважає асоціацію України з ЄС невигідною для Києва У МЗС РФ назвали асоціацію України з ЄС "вкрай невигідною" для Києва
Після підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, Київ на тривалий час буде зв'язаний зобов'язаннями та директивами ЄС, не маючи можливості брати участь в їхній розробці.

У російському МЗС вважають, що Україна, підписавши договір про асоціацію з ЄС, суттєво обмежить свої можливості у питаннях співробітництва з державами-членами Митного Союзу, і це буде "вкрай невигідною" угодою для Києва.

"При лібералізації взаємної торгівлі між Україною та країнами Євросоюзу Київ на тривалий час зв'язує себе зобов'язаннями і директивами ЄС, не маючи можливості брати участь в їхній розробці", - сказав заступник директора департаменту загальноєвропейського співробітництва МЗС РФ Ігор Капирін.

На "круглому столі" у Раді Федерації РФ він пояснив, що тим самим Київ істотно обмежить свої можливості торговельно-економічного співробітництва з державами-учасницями Митного Союзу. Це, за словами дипломата, може виявитися вкрай невигідним для Києва.

Окрім того, він звернув увагу на те, що ЄС активізував свої зусилля щодо учасників Східного партнерства після створення Росією, Казахстаном і Білоруссю МС і Єдиного економічного простору. "Ці структури створено з перспективою того, що до 2015 року буде сформовано Євразійський економічний Союз", - упевнений Капирін.

Під час "круглого столу" йшлося також про те, що створення ЄС поглиблених і всеосяжних зон вільної торгівлі з Києвом та Кишиневом "стали суттєвим чинником розвитку ситуації у Придністров'ї".

"Ігнорування молдавською стороною економічних інтересів Придністров'я може негативним чином позначитися на процесі врегулювання придністровського конфлікту і завдати шкоди жителям регіону", - застеріг начальник відділу Євразійського економічного співтовариства першого департаменту країн СНД МЗС РФ Сергій Єжов.

У свою чергу заступник голови комітету у міжнародних справах Андрій Клімов зазначив, що в рамках програми Східне партнерство ЄС розглядає цю структуру як інструмент посилення свого політичного впливу на територію держав, які входять до цього Союзу.

За словами Клімова, до складу Східного партнерства включено ЄС, Україну, Молдова, Грузія, Вірменія, Азербайджан та Білорусь. "В рамках цього партнерства на другий план відходить аналіз реальних проблем у сфері економіки, а також питання, пов'язані з об'єднанням цих держав з іншими учасниками країн СНД, у тому числі в рамках Митного Союзу", - зазначив сенатор.

Раніше у МЗС РФ заявили, що Росія не чинить тиску на учасників програми Східне партнерство ЄС, а лише намагається захистити свою економіку. При цьому високопоставлений чиновник сказав, що бажання вступити до Східного партнерства є суверенним вибором кожної країни.

Раніше прем'єр РФ Дмитро Медвєдєв попередив, що партнерський режим з Росією в України закінчиться з асоційованим членством в ЄС, що ускладнить роботу українських експортерів. "Нехай продають свою продукцію до Європи, нехай спробують продати", - заявив Медвєдєв.

Нагадаємо, 18 вересня Кабмін схвалив проект Угоди про асоціацію з ЄС, давши старт внутрішньодержавним процедурам підготовки документа до підписання в листопаді. Угоду про асоціацію Україна-ЄС може бути підписано на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Після цього Москва неодноразово дозволяла собі досить категоричні висловлювання на адресу України. Так, Радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що на Україну протягом півроку чекає дефолт, і розповів, як Росія її врятує. Він також наголошував, що Україні необхідно відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з ЄС і приєднатися до Митного союзу.

"Соціологічні опитування українських соціологічних служб кажуть: 35% громадян віддають перевагу Європейському союзу і 40% - за Митний союз. Тому говорити, що всі, як один, за європейський вибір, це якийсь болючий самообман", - заявив Глазьєв.

Також у Кремлі не сприймають заявлене прагнення української влади йти і на Захід, і на Схід одночасно. Наприклад, прем'єр-міністр Росії Дмитро Медвєдєв назвав таку політику лукавством і прагненням "всидіти на двох стільцях".

Як відомо, Київ пропонує Москві взаємовигідне співробітництво в рамках Митного союзу (до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан), однак з урахуванням дії ЗВТ між Україною та ЄС. Українська сторона також зазначає, що не бачить підстав для припинення вільної торгівлі з СНД через асоціацію з ЄС. !zn

Читайте також:

Ющенко: У разі зриву угоди з ЄС, вступимо до Митного союзу

Росія почала обгороджувати кордон з Україною колючим дротом

Путін знову підтвердив неможливість для України бути і в ЄС, і в МС

Путін не "за" і не "проти" підписання Україною асоціації з ЄС: Це не наша справа

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі